| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Exista vreo metoda in care epilatul cu aparatul sa nu mai doara asa de tare? In partea de sus la pulpa piciorului, ma doare extrem de tare incat nici nu pot sa ma epilez..am auzit ca daca am piciorul rece, va durea mai putin e adevarat? Dau funda pentru cel mai eficient raspuns!

2 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Buna! In partea de sus a piciorului ielea este mai sensibila. Inainte de epilare, fa-ti un dus caldut si exfoliazati pielea cu un amestec de zat de cafea si ulei de masline. Adica, pune acest amestec pe pulpe, lasa-l sa actioneze 10 minute iar apoi clateste cu apa calduta. Nu te va ma idurea asa tare happy

| Nicola12 a răspuns:

Pune gheata intr-o pung si pune-o pe picior si dupa ce se receste epileaza-te, doare mai putin