| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Funda,. vreau sa ma vopsesc cand se termina scoala, ..in fine, ..eu sunt satena inchis vreau un albastru sau mov inchis,.1)Trebuie sa ma decolorez? 2) daca ma decolorez ce culoare va avea parul meu? Adica in general cand te decolorezi ce culoare ramane parul? 3) cat timp va tine o vopsea permanenta? dar una semi-permanenta?

Răspuns Câştigător
| aaadddyyy a răspuns:

1.daca culoarea pe care o doresti e mai inchisa decat culoarea parului tau nu ai nevoie sa te decolorezi
2. daca te decolorezi parul tau va fi BLOND
3.o vopsea permanenta tine pana cand parul tau creste iar tu il tunzi si scapi de el doar ca dupa un timp culoarea isi schimba intensitatea iar o vopsea semi-permanenta se i-a la fiecare spalare

| kudfhgjksafbhgjkdsahyfjkldsabgfdsaijgh a răspuns (pentru aaadddyyy):

Eu is saten foarte in inchis,. vreau un mov sau albastru inchis dar la care sa iti dai deama ca e acea culoare, ..nu sa se confunde cu negrul si care sa se vada si la intuneric!

| aaadddyyy a răspuns (pentru kudfhgjksafbhgjkdsahyfjkldsabgfdsaijgh):

Pai incearca pe cateva suvite cu albastru de metil si vezi cum se vede si daca iti place si nu mai e nevoie sa te vopsesti dar dc nu intrebi la un salon acolo vor sti mai bine ca mine cu siguranta si poate ca te vopsesti acolobig grin big grin big grin

| kudfhgjksafbhgjkdsahyfjkldsabgfdsaijgh a răspuns (pentru aaadddyyy):

Nu am avut timp, ..adica cam acum m.a apucat!big grin

| kudfhgjksafbhgjkdsahyfjkldsabgfdsaijgh a răspuns (pentru aaadddyyy):

Albastru de metil nu tine! se duce la spalat+ ca nu prea se vede,.:-s

Imi lasi te rog i. diul tau prin mesaj,.te rog sa mai vorbim daca vrei?:-spuppy dog eyes

9 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Ce se apuca altii sa vorbeasca fara sa cunoasca, nu pricep.deci fii atenta inainte sa iti faci cine stie ce minuni in cap:parul tau fiind de o culoare inchisa trebuie decolorat altfel risti sa nu obtii culoarea dorita sau sa nu se prinda.deci parul trebuie decolorat, si aplici vopseaua.asa,si daca tu esti satena inchis parul iti va deveni un aramiu spre blond, nu stiu sa iti explic in cuvinte dar nu iti face griji, cand aplici culoarea nu se intampla nimic.crede-ma,iti spune una care a fost vopsita cu mov, portocaliu, rosu si verde.succes

| kudfhgjksafbhgjkdsahyfjkldsabgfdsaijgh a răspuns (pentru AndaWest):

Mersi de raspuns, ..scuz am dat funda,.:-s

| AndaWest a răspuns (pentru kudfhgjksafbhgjkdsahyfjkldsabgfdsaijgh):

Stai linistita nu e pentru funda, doar ca nu era corect ce a zis

| BadxGood a răspuns:

1.daca vrei sa te faci o culoare mai inchisa decat cea naturala atunci nu ai nevoie de decolorare
2.-
3.scrie pe cutie la ambele si difera de marca