| hgfdsa a întrebat:

Hei.La scoala ne obliga sa purtam camasa alba sau bluza/tricou alb. Ce camasi imi pot cumpara si cum le pot purta? SUNT FATA!happy Funda

Răspuns Câştigător
| effect a răspuns:

M am mai gandit de ieri :-))))Deci nu ezita sa porti cum ti am spus si ieri o esarfa draguta mai colorata care sa scoata in evidenta tinuta.Camasa incearca sa fie mai barbateasca si o poti purta pe deasupra cu un sacou si sa le suflici manecele ca sa arate asa mai casual :-)Si profita acum ca este luna martie si pune in piept un martisor colorat si amuzant :-)bafta la scoala

9 răspunsuri:
| Dianna_7625 a răspuns:

Buna!
http://www.google.ro/......tp?/imgres si na, nu poti merge asa la scoala dar pe o pereche de jeansi conici merge foarte ok, sau cand va fi vara pe o pereche de pantaloni scuri din blugi :) sau http://www.google.ro/......tp?/imgres ii foarte foarte cute :X si la fel sa iti iei pe tine colanti :"> ca totusi ii scoala;) sa maieuri tricouri albe purtate cu chit negru sau orice alta culoare daca va lasa, is multe varianteeu ti'am dat exeemplu doar cateva :">. Pa :*

| anaisu a răspuns:

Pai si la noi ecam la fel dar noi venim cum vrem...dar poti opta pentru un tricou colarat o camasa alba lunga cum se poarta acum descheiata sasu legata sus stil cowboy sau invers (tricou alb si camasa colorata) sau eventual te imbraci cu orice culoare si iti iei un hanorak alb la tine
succeshappy

| Chrristina a răspuns:

Si la noi s-a impus aceasta uniforma si noi o purtam astfel:
Camasa alba si vesta pe deasupra
Sau camasa alba descheiata peste un tricou...
Macar sa vada ca ai camasa stii...
Succes:*

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am camasi albe simple, fara model.Una e deschisa sus, n-are 3 nasturi, iar una e lunga ca sa o port purta bagata in blugi laughing.
In concluzie daca crezi ca iti sta bine o porti purta cum o poarta barbatii la costum, adica bagata in pantaloni, in cazul tau in blugi, daca nu gasesti ca a mea, fara nasturi sus o porti purta cu 2-3 nasturi desfacuti si normal, incheiata pana sus, eventual in ultimele doua "combinatii" cu o vesta neagra, ca sa nu fie asa simplu.
Eu asa merg de obicei la scoala toamna si primavara. Iarna imi mai iau un hanorac larg pe deasupra in loc de vesta, ca totusi e iarna.
Bafta`!

| elena999 a răspuns:

Da si pe noi ne obliga, nu conteaza ce fel de camasa doar sa fie camasa si alba.

| Alecsiia a răspuns:

Acum se poarta acele camasi cu maneca treisferturi si largi in partea de jos. le poti combina scu o bestuta neagra si sta perfect. :]. fundita?puppy dog eyes

| codrutz_2395 a răspuns:

Pai cumparati un tricou, camasa alba si asorteazale cu negru o bluza neagra un sacou sper sa am dreptate