| Andux a întrebat:

Hei:*. Sunt bruneta si as vrea sa ma fac un ciocolatiu sau saten :-|. Trebuie sa ma decolorez ca sa imi iasa culoarea dorita?:-|.
Funda:*.

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Daca e prima data cand te vopsesti, nu trebuie. Daca ai vopsea in par, va trebui.
Totusi sfatul meu este sa nu te vopsesti. Daca te vopsesti o data va trebui sa te tot vopsesti pentru ca ba se va decolora si nu va mai fi o culoare frumoasa, ba pentru ca vor creste radacinile. Si parul nu va mai arata ca inainte [se va arde, despica].
Si eu aveam un par bogat, frumos si m-am pus sa-l tot vopsesc. Acum stau si plang dupa el oh go on Plus ca daca ai sprancene inchise la culoare, vei arata FOARTE rau [ ciocolatie in cap cu sprancene negre]. Si eu am facut greseala asta si aratam mai mult decat aiurea. Treaba ta ce facihee hee

5 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Daca esti bruneta naturala s-ar putea sa-ti iasa ciocolatiul. Daca esti vopsita nu-ti va iesi.
In orice caz, ia-ti vopsea care contine si decolorant, ca sa fii sigura. Erau unele de la L'oreal foarte bune, care ti-l si decolorau in acelasi timp.
Bafta!
Pupici!

| AlexandraFlo a răspuns:

Daca esti bruneta vopsita, va trebuie sa te decolorezi pentru a se putea prinde vopseaua avand in vedere ca nuanta pe care o vrei tu e mai deschisa decat brunetul. Chiar si daca esti bruneta natural s-ar putea sa fie nevoie de decolorare, dar asta depinde de cat de intensa e culoarea. Cea mai buna solutie este sa mergi la un salon, sa ceri sfatul unui specialist si sa nu faci nimic singura, de capul tau pentru ca s-ar putea sa te trezesti cu un dezastru in par. Multa bafta!

| mishuzuchan a răspuns:

Ori te decolorezi ori te vopsesti direct ^^ succes te pup

| bibi4v a răspuns:

Cel mai bine te duci la un coafor si intrebi. si iti pot spune specialisti ce e mai bine sa faci.

| Ando1dul a răspuns:

Nu,nu trebuie