| Katheriina a întrebat:

am o intrebare pentru feete, sper sa ma puteti ajuta. Ieri dimineata am fost la salon si m-am epilat inghinal. pe parcursul zilei, am avut parca putin pielea umflata, si rosie..am zis ca e normal, insa azi dimineata m-am trezit cu multe bubite rosii, si albe straight face si pielea la fel de rosie. ce sa fac? cand ma epilam cu bigul avea aceeasi problema. AJUTOR!

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

E normal.In timp cu cat te vei epila mai des pielea nu v-a mai reactiona asa. Poti folosi un unguent Nidoflor(7-10 lei la farmacii)pe mine m-a ajutat.

| vangaelis a răspuns:

Se numeste iritatie aceasta probblema a ta. O sa-ti treaca de la sine.
Foloseste crema hidratanta.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! In primul rand sa stii ca e normal, e doar o iritatie! Foloseste o pudra cu menta sau o crema hidratanta si o sa treaca de la sine! Multa bafta si altadata epileaza-te acasa ar fi mai indicat happy!

| Diddutzu a răspuns:

Se numeste iritatie.Iti recomand crema hidratanta.O sa-ti treaca oricum.
Succes!

| fox123 a răspuns:

E doar o iritatie, va dura maxim 1 saptamana, dar daca dureaza mai mult ar trebui sa mergi la medic...