| Borcea_Cristina_1998 a întrebat:

am o problema destul de mare.crying
astazi mi-a decolorat o colega parul si pot sa zic ca a facut un mare rahat in cap la mine, mi-a decolorat mai sus de ureche si e un blond foarte naspa, si mi-am cumparat o vopsea de par castaniu inchis, si vreau sa ma vopsesc dar tot in sara asta, pentru ca e oribil parul meu actual si nu stiu daca sa il tai pana pe umeri sau sa il vopsesc.crying e oribil si il am aproape pana la fund help plz, dau funda!

6 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Generatia pul*i

| anonim_4396 a răspuns (pentru Scherimuvi):

rolling on the floor

| OoBunnyoO a răspuns:

Asteapta o perioada si abia apoi vopseste-l.
Daca il vopsesti acum, imediat dupa ce te-ai decolorat exista sanse sa ti se arda parul.
Insa, daca astepti o luna, o luna jumate si tai putin din varfuri inainte sa te vopsesti, cred ca este mai bine asa, decat sa iti arzi acum parul si dupa sa induri cateva luni cu parul ars.

| CristinaSNC a răspuns:

Nu-l tunde! e pacat de el. Vopseste-l happy

| Ruxandra15 a răspuns:

Vopseste-l. Dar nu inteleg de ce nu iti convine. Eu m-am vopsit mai sus de ureche cu brunet. Si asa am facut poza de album si nu ma plang desi toti au zis ca imi sta urat.
In liceu e o fata decolorata cu o palma mai jos de radacini si nu arata rau. Mai stiu o fata care isi facuse carare pe mijloc si o parte s-a vopsit bruneta si una blonda.

| llSuperwoman a răspuns:

Nu trebuia sa o lasi sa te vopseasca atata timp cat nu are studii in domeniu, din momentul in care te-ai lasat pe mana ei ti-ai asumat responsabilitatea, intrucat vina e doar a ta.
Cat despre par, depinde cat de rau arata. Daca crezi ca nu poti iesi din casa asa, vopseste-te, dar in urmatoarea zi fugi la salon si fa-ti niste tratamente, altfel ramai cu matura in cap. Asta pe langa faptul ca trebuie sa te tunzi mai scurt daca nu vrei sa ai mult de suferit, bafta