| Naomi16 a întrebat:

Hei tpu.FUNDA.in ultimul timp pe fata (mai exactpe barbie, ft putin pe frunte si aproape de obraji)mi-au aparut un fel de bubite.nu par ca sunt cosuri, nu stiu ce sunt.ma lamuriti va rog? si cum sa le fac sa treaca? urgent. funda

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Cel mai probabil sunt cosuri sub piele ori pustule. Poti folosi ivatherm akne-syt, este foarte bun, il folosesc si eu si dupa cateva zile deja o sa vezi imbunatatiri si in cateva saptamani o sa iti dispara de tot.

| BiuL a răspuns:

Am avut si eu ceva de genul, mi-au aparut pe frunte pe la vreo 20 de ani cand cica nu ar trebui sa mai ai probleme de genul laughing anyway m-am dus la dermatolog ca nici eu nu stiam ce sunt, mi-a dat o prescriptie de crema de farmacie, am folosit-o cateva zile si mi-au trecut big grin acum nu mai folosesc nimic si am fata curata fara niciun fel de cos sau bubita.
Mergi si tu la medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori pui o poza ori mergi la dermatolog.
Astept raspuns.

| WhiteLover a răspuns:

Si eu am patit asa.mi-au aparut pe frunte, si apoi pe toata fata.nu stiu exact de la ce, dar am folosit crema de la vichy si dupa 2 zile de abia se mai vedeau, in vreo 4-5 zile au trecut de tot.

| Farmec a răspuns:

In primul rand demachierea dimineata si seara, indiferent daca te-ai machiat in ziua respectiva sau nu pentru a trata/scapa de punctele negre de pe fata. De asemenea, recomandam sa folosesti crema sebo- reglatoare din gama Gerovital Plant Stop Acnee:http://farmec.ro/produse/ten/crema-sebo-reglatoare-purificatoare-96.html
Este o cremă de întreţinere zilnică a tenului seboreic şi acneic. Reglează secreţia de sebum, emulsionează lipidele în exces şi are un efect calmant, cicatrizant şi antiseptic datorită uleiului de gălbenele, extractului de Boswellia Serrata şi extractului vegetal antiacneic. Se foloseşte zilnic, dimineaţa şi seara, după curăţarea prealabilă a tenului cu gelul spumant antimicrobian Gerovital Plant Stop Acnee.
Se aplică pe faţă şi se masează uşor până la absorbţia completă