| 1718 a întrebat:

Mi-am prins unghia in usa, nu a patit ceva foarte grav doar ca s-a invinetit putin. Eu as dori peste 2 saptamani sa imi pun unghii cu gel. Ar agrava cu ceva gelul daca unghia e un pic vanata?
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Nu. Ele pilesc foarte putin unghia, si aplica gelul, apoi il pune la UV si e intareste. Culoarea nu influenteaza cu absolut nimic. Pentru alte lucruri trebuie sa-ti faci probleme. Lampa cu UV cauzeaza cancer de piele. Sa nu-ti pui unghii cu gel foarte des. Ele nu vor recunoaste niciodata acest aspect, si multe nici nu stiu, si nici nu le pasa. Unghia naturala e cea mai sanatoasa. Aplici oja inchisa si nu se vede

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu stiu cat de tare a fost impactul dar daca unghia va pica dai bani pe povestea cu gelul degeaba.

| anonimg a răspuns:

Cred că sunt mai frumoase unghiile învinețite decât cele cu gel. laughing

| Celcestietot a răspuns:

Nu stiu cum este la fete, poti pune gel dar sa nu tragi tare de unghie cand dezlipesti gelul, asa incat sa te doara si intr-un final sa se rupa unghia. A fost folositor raspunsul?

| Raven a răspuns:

Dacă ai lovit-o bine de tot, în 2 săptămâni e posibil să cadă unghia. Gelul n-o influențează dar s-ar putea să te doară la pilire.

| Mascarici07 a răspuns:

Buna,

Incearca sa nu pui nimic pe unghie pana nu se vindeca deoarece presiunea ar putea face ca unghia sa se rupa. Fa-ti frumos manichiura clasic cu unghiera si cu oja fiindca o sa te placa oricine daca ai cei 7 ani de acasa si un aspect ingrijit. Daca nu ai aceste doua lucruri macar f multi bani sa ai ca o sa roiasca sigur lumea.

Succes!