| Rafaela1 a întrebat:

Hei TPU~ Parintii mei nu ma lasa sa ma rad pe o parte, si nu stiu ce sa fac ca sa ii conving. Ei spun ca deja m'au lasat sa ma tund (am avut parul extrem de lung, si am ales o tunsoare suuuper scurta). Ce as putea face ca sa ma lase?

7 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Le-ai putea spune ca iti place foarte mult tunsoarea asta si ca mai multe fete din scoala ta sunt tunse asa, s-ar putea sa te lase intr-un final. Bafta!

| AnyAnA99 a răspuns:

Esti sigura ca vrei asta? S-ar putea sa regreti mai tarziu...Mie mi-a trebuit sa imi fac o operatie sa imi scot o aluna care era pe undeva deasupra urechii si a trebuit sa ma rad in zona aceea.Crede-ma ca la fiecare suvita care imi cadea ma izbucnea plansul.sadAm jurat ca nu o sa ma mai rad in viata mea(dar de data asta am facut-o pentru ca era necesar)! Partea buna e ca imi vine parul peste si nu se vede!happyNu stiu cum se pot gandi unii sa faca asta de bunavoie, nu imi pasa de Rihanna de nu stiu cine care e tuns asa laughingDaca tu chiar vrei si iti place nu-i problema, dar intreaba-te asa:cand va trece moda o sa iti mai placa? Tocmai de aceea zic sa te gandesti te 2 ori...asta ca sa nu regreti.Si inca ceva:daca nu te lasa, nu o face. Dupa aceea te vor bate intr-una la cap ca nu i-ai ascultat.Asta e, nu tot e cum vrem noi.Si ca sa iti raspund la intrebare:incearca sa fi draguta cu ei, le poti arata poze cu fete tunse asa.Pana la urma, tu stii cel mai bine cum sunt parintii tai deci in functie de personalitatea lor, vei gasi o modalitate pentru a-i convinge!

| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

Mergi te razi intrii in casa cand iau ei masa pam-pam si arati un semn obscen dupa care mergi la calculator si iti asculti muzica preferata.

| Rafaela1 explică (pentru Radu_Hariga_1988):

Buna idee :-W, dar poate avea consecinte. Ceva gen "O SA DORM O LUNA CU CAINELE"!rolling on the floor

| Radu_Hariga_1988 a răspuns (pentru Rafaela1):

Nu stiu noi nu prea avem ce sfaturi sa-ti dam tu ii cunoti stii cum sa te intelegi cu ei.

| Rafaela1 explică (pentru Radu_Hariga_1988):

Mda,ai dreptate. happy

| Radu_Hariga_1988 a răspuns (pentru Rafaela1):

Totusi incearca sa le explici ca se poarta, parul va creste repede, incearca sa le arati niste poze...