| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Stiu ca nu e bine ca nu o sa dorm, dar noaptea asta trebuie sa stau sa invat. Am enorm de multe lucruri de facut? Cum as putea face sa nu arat maine prea obosita si sa nu-mi fie somn? Cafeaua ajuta la ceva? Dau funda!

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Uite ce iti spun eu sa faci: in seara asta citesti lectiile pe care le ai de invatat de 2-3 ori cat sa retii ceva din ele apoi te culci. Dimineata cand te trezesti o sa vezi ca o sa iti fie foarte usor sa le inveti si o sa le reti repede. Pontul asta ni l-a dat profa de romana care e profa foare buna si sa stii ca la mine chiar a functionat. Fa orice numai sa nu stai treaza toata noapte pentru. ca nu o sa poti sa inveti nimic si la ora maine nu o sa iti amintesti nimic pentru. ca iti este somn. Urmeaza metoda profei' mele d romana si o sa vezi ca merge.

| anonymousxD a răspuns:

Dupa parerea mea este o prostie sa nu dormi,dar in cazul in care ai treaba atunci poti bea cafea,cola,poti manca ciocolata,dulciuri,chiar si portocalele te ajuta, de exemplu eu daca mananc seara portocala nu pot sa dorm. Si pentru ca oricum o seara nedormita isi pune amprenta prin cearcane, te poti da cu fond de ten si un baton corector sau iti pui 2 feliute de castravete peste ochi si stai cu ochii inchisi 10 min si apoi o sa ai un aspect mai fresh la fata.

| Ge0 a răspuns:

Cafeaua thinking nu prea crd ca ajuta, deoarece cafeaua te tine treaza/iti da posibilitatea de a`ti alunga somnul si de a adormi mai tarziu decat ar trebui, dar nu poate ascunde si oboseala de pe chip.eu zic ca ar fi bine sa acoperi toata oboseala de pe fata cu un fond de ten,cu un baton pentru cearcane(si cu putin rimel).sau cu o coafura care arata superb sau iese in evidenta, astfel ceilalti se vor concentra asupra ei, si nu va mai trebui sa

| Ge0 a răspuns:

9scz dar am tim rasp din greseala fara a`l termina,. asta e continuarea)iti priveasca chipul. cateodata cand ai un par frumos si ingrijit,iti lumineaza toata fata, si te face sa arati mai bine fara a ti se citi pb pe fata.dar eu cred ca cel mai bine ar trebui sa iti ascunzi oboseala cu un zambet si cu multa buna voie, astfel cei din jurul tau nici nu isi vor da seama ca ai avut o multime de griji.

| pmarius6 a răspuns:

Crede-ma ca nu ai sa retii prea multe...mai ales ca nici nu o sa prea dormi sad iar cafeaua nu ajuta la nimic... dupa ce ai sa vrei sa dormi, ai sa vaze ca nu poti.

| Malina13 a răspuns:

Sincer daca inveti inseara asta vei uita totul maine! Mai bine trezeste-te la ora 6 si invatawinking! Decat la ora asta...straight face...Creierul este mai odihnit dimineata decat noaptea.
Sper ca te-am ajutat pupiclove struck!