| piatrafoarfecehartie a întrebat:

Hei TPU

sunt baiat si am sprancenele subtiri ( zici ca sunt pensat) dar nu m-am pensat in viata mea!

de cateva saptamani tot dau cu ulei de ricin in fiecare seara, am incercat sa il amestec si cu ulei de masline, si cu miere dar nu vad nici o diferenta fata de momentul in care am inceput sa il folosesc!
mai are rost sa continui? o sa se vada vreo diferenta pana la urma? vreau neaparat sa fie groase!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuei sa intelegi ca, uleiul de ricin intareste radacina firului de par, deja existent, nu ajuta sa creasca par, acolo unde nu exista!
Probabil ca asa este fizionomia ta, mostenita de la unul din parinti si oricat te-ai straduii, tot nu va creste alta forma, sau mai mult par in sprancene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal nu am incercat dar se spune ca uleiul de ricin ajuta la crestere. Probabil trebuie sa te dai un timp mai indelungat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te dai si cu mir sfintit de Papa de la Roma ca tot nu o sa se intample nimic. Ne nastem cu un numar fix de foliculi pilosi din care se dezvolta fire de par, daca n-ai ce face cu banii si te deranjeaza asa mult acest aspect poti sa-ti faci implant de sprancene. Exista o substanta numita minoxidil care actioneaza asupra foliculilor care stagneaza dar daca sprancenele tale asa au fost mereu risti sa arunci banii pe geam.

| Peridava a răspuns:

1. Nu ajuta nimic, toate sunt mituri.
2. De ce nu-ti plac asa? Ai un aspect de om spalat si vrei sa fii hirsut?

| Huntress a răspuns:

N-ai ce sa faci. Niciodata nu or sa-ti apara mai multi foliculi pilosi decat cei cu care te-ai nascut, dar, daca ai bani, iti poti face implant de sprancene happy Chestia cu uleiul de ricin ajuta doar in cazul in care ai foliculii, dar te-ai pensat prea mult sau chestii de genul, dar foliculii trebuie sa fie acolo, ca uleiul sa aiba ce stimula.

| Pricope_Gabriela_Simona_1983 a răspuns:

Incearca Microblading vezi pe Youtube tehnica.