| Brit a întrebat:

Hei TPU vreau sa ma vopsesc cu albastru de metilen dar nu stiu in cata apa sa il dizolv.
Ps:Sticluta are 25g

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Vrei in tot capul? Mi-am facut eu recent (a doua oara de fapt) ombre cu albastru de metilen si se vede super bine, e un verde foarte tare happy.
Am luat un castron de plastic, destul de maricel, apoi am turnat in el mult balsam de par si apoi am pus cateva picaturi de albastru de metilen in balsam si am amestecat. Apoi usuci parul bine cu uscatorul si te clatesti pana nu mai iese asa rau culoarea! Asa iti recomand si tie sa faci happy

1 răspuns:
| borntolovegirls a răspuns:

Eu mi-am facut cu albastru de metilen tot parul, dar nu l-am dizolvat cu nimic si a iesit albastru, dupa doua saptamani e turcoaz si acum e verde pastel (dupa 2 luni). sunt culori foarte tari.