| NYØ2002 a întrebat:

Salut.Mi-am luat o vopsea temporara de par la sticluta si nu stiu cum se foloseste.Eu vreau sa imi vopsesc parul de sus verde si ala din parti sa il las negru. Farmacista a spus ca se ia dupa 4-5 spalari. Vopseaua are o cantitate de 25 ml. Daca a spus ca dupa 4-5 spalari seia inseamna ca trebuie sa torn toata sticluta?

Apropo pe sticluta scrie Albastru de metilen

1 răspuns:
| 5Ioana23 a răspuns:

Bună!
Pai aici ai mai multe variante
Dacă ai îndemânare la vopsit, ai putea face doar cu mana dând peste par
Dar dacă nu ai, ai putea sa bagi albastru de metilen intr-un ulei si sa il scuturi
Pe urma vei da cu pulverizatorul prin par
Aceasta varianta pe care am descris-o o găsești pe YouTube pe canalul Florentina, doar ca ea a făcut cu violet de gentiana