| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu metode de infrumutesare, gen : marire sani, slabire, sa scap de cosuri, de puncte negre, pentru par. Etcc.
Plsss.
Multumesc pentru raspunsuri!
Cine imi da cele mai multe primeste funda (ca nu stiu cum se da votul

3 răspunsuri:
| relativsausigur a răspuns:

Pentru marirea de sani ai 2 variante.
Una ar fi : masajul pentru sani, exista saloane specializate pe asa ceva unde se incearca stimularea prin masaj si anumite miscari sa provoace marirea sanilor, cu siguranta trebuie ceva sedinte pana vei observa rezultate.
Cea de-a doua : implant de silicoane, nu e neobisnuit, sfatul meu ar fi totusi sa cauti unul din cei mai buni medici care se ocupa de asta, daca decizi ca vrei silicoane, ca sa merita efortul si toate riscurile pe care ti le asumi!
Pentru a slabi, in primul rand ar trebui sa nu ai problema cu glanda tiroida, tiroida cand e lenesa, termenul medical fiind de hipotiroidism, ingreuneaza metabolismul, si practic nu e vina ta ca te ingrasi, tu hranindute normal pana la urma.
O alta problema care ar trebui sa nu o ai ca sa poti slabi este : rezistenta la insulina, persoanele rezistente la insulina vor putea slabi doar eliminand aproape complet carbohidratii din alimentatie adica : cartofi, orez, fainoase, dulciuri, sucuri, zahar.
Dietele in general sunt controversate pentru ca suntem tineri si nu simtim efectele asupra sanatatii cand suntem sub influenta lor, ci dupa ce apar rezultatele, apare si anemia.
Daca nu ai problemele enumerate de mine mai sus : fa-ti abonament la o sala de fitness si mananca liber, pana te saturi (ca sa nu stai tot timpul cu gandul la mancare) dar diversificat! nu aceeasi mancare zilnic, cum de altfel, chiar si in prezenta problemelor de mai sus, acest sfat este foarte util, doar ca rezultatele vor aparea putin mai greu, trebuie mai mult timp.
Pentru cosuri cele mai bune produse sunt de la clean & clear, parerea mea, chiar au efect!
Pe langa aceasta, pentru un ten exemplar, spala-te in fiecare dimineata pe fata, cat si noaptea inainte sa te pui la somn, nu adormii cu machiaj pe fata.
Cauta machiaje de calitate : fond de ten pe baza de apa (sunt cele mai bune, recomand), strange-ti banuti pentru produse mai cunoscute cum ar fi MAC, Christian Dior, Chanel.
Pentru par, ar trebui intr-adevar sa fi atenta la efectele care iti produc sampoanele, pentru ca un produs bun pentru mine, nu e neaparat bun si pentru tine.
Mergi intr-un magazin, alege un produs care iti place tie cel mai mult cum miroase, cum "se descrie" pe sine, cum arata, si cauta neaparat sa aiba si varianta de balsam, la gama respectiva.
Deci pentru par incearca sa folosesti tot timpul si sampon si balsam, iar daca vezi ca esti multumita dupa ce faci alegerea, ramai cu ea!

| anonim_4396 explică (pentru relativsausigur):

Multumesc. Eu cautam un fel de "produse/ritualuri" naturiste sau facute in casa.
Am 14 ani deci nu am voie de silicoane.
Daca poti sa vezi intrebarea din-nainte, cea cu sedinta foto. Adica sa vezi la ce mi-ar trebui. Adica trebuie sa pozez pentru niste reclame /cataloage de haine, accesorii, cosmetice, rechizite...
Si vreau sa par bine in poze. Vreau sa am tenul curat, sa fiu putin mai slaba, parul frumos. Cred ca ai prins ideea.

| Brusli_Pilante_1989 a răspuns:

Sper sa te ajute

https://produs.webnode.ro/frumusete/

Au produse foarte bune