| Krone a întrebat:

Hei, vreau sa incep direct. Mi-am decolorat parul cu pudra de la kallos si cu un oxidant de 12%. totul a decurs perfect mi-a iesit un blond-pui, galbui ceva gen. Iar dupa am vrut sa ma fac gri cu vopseaua de par Syoss ( Ultra Platinum Blond )dupa ce a iesit decolorarea l-am uscat parul bine bine iar dupa am aploicat vopseaua si nu a iesit deloc deloc gri doar s-a inchis putin la culoare atata tot. Am zis ca nu am facut eu ceva bine, si am mers la farmacie si mi-am cumparat Samponul Silver Reflex cel care iti face parul gri pana la 2-3 spalari. Si exact aceiasi chestie am facut exact cum scrie pe modul de utilizare am masat usor pe parul umed si tot degaba doar putin s-a facut gri nu cum trebuie... Va rog un raspuns concret si sincer m-ar ajuta din toata inima. Sa merg la un salon daca nu?! Eu as vrea sa il fac gri permanant nu doar asa la 2-3 spalari... Astept un raspuns cine este in domeniu va rog sa ma ajute, dau funda va rog frumos! HELP ME

Răspuns Câştigător
| 2EXA a răspuns:

In primul rand acel gri pe care tu l-ai achizitionat este doar un nuantator, iar sa obtii par gri cum doresti tu este greu, deoarece trebuie cumparata vopsea gri.Si mama mea a incercat sa si-l faca gri ca avea nuantator gri [ si acum il am ] si nu a obtinut absolut nimic.
Ce te sfatuiesc eu sa faci : ori mergi la salon si te face acolo [ vei da ceva banuti dar va merita si nu iti vei strica parul acasa cu alte teste si produse], ori te vopsesti mov iar apoi ti se va decolora in gri [ eu asta am de gand vara aceasta, sa ma vopsesc mov/mov-pastel iar apoi se va decolora in gri.]Culoarea e minunata.

| Krone explică (pentru 2EXA):

Crede-ma man m-am dus destul la nimeriala si asa alandala ori ma duc la salon ori o las balta.tu zici ca la salon totul e posibil?!

A si apropo acasa mai am jumate de tub de vopsea de la Syoss ultra platinum blond ar avea ceva daca l-as duce ala? sau au ei la salon tot ce vrei!?

| 2EXA a răspuns (pentru Krone):

Au ei tot ce trebuie.Tu poti sa iti duci produsul acolo daca vrei si le spui ce ai incercat sa faci si ce nu ti-a iesit. Apoi stilistul respectiv va veni cu un raspuns pentru intrebarea ta, iti va explica de ce nu a iesit ce ti-ai dorit, si te va face el.
Desigur nu vorbim de un salon de proasta calitate de la coltul strazii.

| Krone explică (pentru 2EXA):

Inteleg... un salon cat de cat respectabil... Multumesc mult.

| 2EXA a răspuns (pentru Krone):

Cu placere. Oricum nu cred ca vei plati mult avand in vedere ca esti baiat si nu ai parul lung.Asa ca, multa bafta iti doresc.

| Krone explică (pentru 2EXA):

Merci la fel..asemenea

7 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Ar trebui sa iei o pauza, sa spun in jur de 2 saptamani, risti sa iti deteriorezi de tot parul, poti ajunge chiar si la chelire. vopselele din comert sunt de proasta calitate, tie iti trebuie ceva profesional. iti recomand vopseaua yellow, poate are si nuanta ta si prinde foarte bine numai ca acum trebuie sa fii atenta ce oxidant alegi.

| Krone explică (pentru PrintesaGumitaa):

Vopseaua am comandat`o depe Altex.ro si oxidantul era de 12% cand m-am decolorat. am facut destule prosti asa acasa... zici sa merg la un salon si tu?! Chiar sunt obsedat de culoarea aia vreau sa o fac permanenta.