| anonim_4396 a întrebat:

Hei,vreau sa-mi fac o gaura in ureche,pe linga cea care o mai am, si nu vreau sa ma duc la salon, cum pot sa o fac acasa si cit de tare doare? prefer sa raspunda cei care stiu...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumpara un ac de seringa de la farmacie si un cercel steril.Inainte sa iti dai gaura dezinfecteaza totusi cu spirt si acul si cercelul si asigura-te ca esti curata pe maini. Daca sti ca s-ar putea sa ti se faca frica si sa scoti acul stramb prin ureche mai bine pune un prieten sa iti dea gaura.Pe mine nu m-a durut cand mi-am dat gaura...dar m-a usturat cand mi-am pus cercelul (pentru ca acul era destul de subtire si cercelul era ceva mai gros).In fine n-o sa mori, te asigurwinking P.S. timp de 2-3 saptamani incearca sa dezinfectezi locul cu spirt si sa dai cu tetraciclina big grin

5 răspunsuri:
| ShadoWCrist a răspuns:

Pot sa spun ca doare ff tare.

| anonim_4396 explică (pentru ShadoWCrist):

Dar cum ti-ai facut-o?

| ShadoWCrist a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu un ac sterilizat incins.Asta metoda am gasit-o pe net. laughing

| DascaluViorel a răspuns:

Ia un AC de seringa dai foc apoi baga-l in spirt pentru al dezinfecta.
Pasul urmator suna asa.
Freaca urechea cu sare de bucatarie (sare gronjoasa) iti inmoaie pielea. si nu te va durea.

| Hania_Serar_1990 a răspuns:

Ea un prosop muscal tare si pune pe cineva sa iti dea gaura cu burghiul dupa care iti torni un pic de spirt alb peste si gata!