| Àlεxαndrα a întrebat:

Heii all,vreau si eu sfaturi de "frumusete",pentru a evita cosurile, pentru unghii fragile,ceva tratamente naturiste, sfaturi pentru un ten frumos si ce mai stiti voi. Cele mai multe si mai bune primesc fundă. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| blueal a răspuns:

Pentru unghii stiam o chestie care intr-adevar merge.incingi uleii intr-o tigaiei apoi cu un penson aplici uleiul pe unghie si ti le intareste dar nu te gandii ca de la prima plicate se fac ca piatra 2-3 ori pe saptamana sa zicemthinking si la un momendat ai sa vezi ca nu se mai rup asa de repede.Cat despre ten pliculetele de argila sunt foarte bune, sau mastile cu lamaie:cumperi o lamaie si tai o felie din ea si iti intinzi pe fata cei drept te mananca rau de tot dar usuca cosurile foarte repede apoi fata se curata foarte bine cu zat de cafea sau faina de porumb in ambele cazuri masezi fata, chiar daca nu sunt cele mai extravagante creme si mastii dar sa stii ca daa iti faci cate 2 pe saptamana pe langa demacherea si hidratarea zilnica sa stii ca o sa ajungi sa ai un ten frumos.Acum cate un cos pe ici pe colo o sa iti mai apara ca na doar nu am spus ca fac miracole dar curata foarte bine....pentru hidratare poti incerca crema nivea e foarte buna. sper ca te-am ajutatkiss*

4 răspunsuri:
| Roxyy16 a răspuns:

Incearca asa:
-pentru unghii: 1)uleiul de ricin(ajuta la intarirea, cresterea si luciul natural al unghiilor)
2) lamaia(intareste unghia)
-pentru fata: 1) castravetele(daca ai pistrui e foarte bun deoarece ii deschide)
2)ceaiul de musetel(pentru pielea iritata)
3) masca din miere+lamaie+galbenus de ou(hidrateaza pielea)

| gabriella85 a răspuns:

Eu folosesc pentru ten....foarta multa apa pentru hidratare, un sapun pe baza de sulf(de la plafar si costa 6.50 ron)apoi tamponez zona afectata cu AKNESOL(tot de la plafar cu 9, 50 ron). GARANTEZ PENTRU TRATAMENTUL ASTA. pentru unghii recomand ulei de masline si ulei de ricin

| meGiorgiana a răspuns:

Pentru a evita cosurile. foloseste un gel de curatare de doua ori pe zi sau daca iti usuca pielea doar o data pe zi potrivit tipului tau de ten. nu te pune seara in pat fara sa te demachiezi. e foarte important lucrul asta. foloseste o crema hidratanta tot potrivita tipului tau de ten. referitor la unghii, incearca niste geluri sau tratamente pentru intarire sau alte probleme daca e cazul. eu am folosit de la Avon. si mi-au placut mult. si referitor la ten am uitat sa spcific. e foarte bine sa folosesti o masca de doua ori pe saptamana. eu am incercat de la mai multe firme dar de la Avon mi-au placut cel mai mult. de la Planet Spa. pe baza de plante, alge sau minerale. sunt foarte bune. ti le recomand. sper ca ti-am fost de ajutor cat de cat happy