| Narsha a întrebat:

Heii.Am deja gauri in urechi,facute cand eram mica tare, ca toata lumea. Vreau sa-mi mai fac.Intrebarea mea e,e ok daca ma duc la un magazin de bijuterii care stiu ca face gauri,e sigur,igienic? Cum e mai bine,sa port cercel medicial sau de aur/argint pe urma,e risc de infectie? Si cum vi se mai pare mai ok, cate 2 in fiecare ureche sau doar intr-o singura ureche o gaura in plus? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| larrii a răspuns:

Cand iti face gaura este important ca ustensilele sa fie sterilizate sau noi, si trebuie sa ti le si arate. Poti purta un cercel de aur sau argint, nu neaparat medicinal. Eu am 3 gauri in fiecare ureche si mi se pare dragut, atata timp cat porti cercei micuti se vede foarte frumos.

2 răspunsuri:
| AddaElly a răspuns:

Daca ai pielea fina poarta intai cercel medical, dar daca nu, nu purta. depinde cum iti place tie 2, 3 gaurii laughing dar mai super arata cu cercel magnetic.

| Alecsandra95 a răspuns:

Paihappy. Mi se pare mai fain doar intr-o singura ureche o gaura in plus. happy
E ok daca mergi la un magazin care se ocupa cu asa cevahappy. Trebuie sa porti o perioada - mica - un cercel medicinal, daca vrei... sau poti sa porti direct cercelul de aur/argint, credhappy. Si e foarte bine daca porti cercel de aur sau de argint, cel putin in primele luni.
Sper ca te-am ajutat!