| trililili1234 a întrebat:

Buna ziua! vi s-a mai intamplat ca intr o luna sa aveti pozele de album de clasa a8a sau a 12a si efectiv va stresati ca sa aratati bine si sa iesiti minunat in poze dar pentru asta ati vrea sa faceti niste schimbari la voi? Uite cu asta ma comfrunt eu acum. Urmeaza ca intr o luna sa fac pozele de final de clasa a 12a si efectiv vreau ca pozele astea sa nu le uit niciodata! Dupa esecul care l am avut in clasa a8a (am aratat in poze groaznic) vreau ca aceste poze sa nu le regret deloc. Avand in vedere ca sunt fata mi-ar placea niste sfaturi cum as putea sa fac ca intr o luna sa fiu ca si o alta persoana. va rog nu imi spuneti ca este imposibil deoarece am o verisoara care a facut o mare schimbare la ea intr o luna dae nu ma mai inteleg cu ea si nu vrea sa ma ajue deloc si de aia apelez aici. Mi ar placea sa mai slabesc 3-5kg si sa scap rapid si de obrajii plini. Imi doresc cat mai multe sfaturi din partea voastra si sa ma ajutati cum as putea schimba ceva la mine. Va multumesc din toata inima!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu are nici o importanta cum vei iesi in pozele de la scoala, ca nimni nu-i multumit de cum iesi in poze standard, deci chiar nu ai de ce sa te stresezi.

Daca vrei sa mai slabesti fa-o ca asta iti va ajuta oricum, dar nu te mai lega de pozele de la scoala, ca nu are importanta pentru nnimeni si oricum alea nu le pui niciodata in rama, deci le vzei doar tu, iar daca nu-ti place, le poti arunca la gunoi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Imi pare rau sa iti spun, dar nu prea exista asa ceva, sa arati diferit in asa putin timp, indiferent cate videoclipuri cu tematica de glow up vizionezi, indiferent cata apa bei zilnic si cate produse iti aplici pe piele etc. etc. Singura schimbare posibila e prin machiaj si eventual o noua coafura, o noua culoare aplicata.In rest nu cred ca poti ingrasa porcul in ajun intr-o luna, cat sa fie atat de evident fata de ceilalti, ci doar schimbari subtile pe care le vezi tu.In poze poti pacali pe oricine, insa daca vrei sa vezi realitatea e absolut necesar sa te intalnesti cu verisoara ta fata in fata. Abia atunci iti dai seama daca s-a schimbat cu adevarat sau nu.

Nu te stresa inutil pentru niste simple poze.Nu merita! Colegii te pot urmari oricand pe social media daca vor sa vada cum mai arati si ce faci cu viata ta.Nu-i ca si cum poza aceea va fi singura lor amintire cu tine, nu mai suntem in 1980, asadar nu incerca sa impresionezi pe nimeni.Fa aceste schimbari doar pentru tine daca intr-adevar simti nevoia, nu pentru altii.
Sa stii ca si eu ma simteam cam la fel, mai niciodata nu imi placea cum ieseam in poze, iar acum cand ma uit in urma imi dau seama ca a fost de-a dreptul stupid sa ma preocup asa, sa ma denigrez singura etc. deoarece aratam foarte dragut, tipic unei adolescente obisnuite.Vei gandi la fel cand revezi pozele peste 10-20 de ani, crede-ma. laughing Succes.

| Hyperion7 a răspuns:

Stai liniștit, lucrurile se repeta straight face
Cel puțin asa mă stresam eu că vezi doamne sa arat țiplă.
Eu am arătat țiplă, insa poza efectivă pe foaia albumului a ieșit super nașpa.
Practic am dat niste bani ca sa zic că i-am dathappy
Ca un sfat prietenesc, nu te mai agita atât pentru o poza.Mereu,dar mereu universul face în așa fel încât să se întâmple ceva.(la mine s-a anulat ședința foto de 2 ori din cauza ploii,ca idee)
Mai mult de atât, albumul sta in dulap, neatins.N-am ce face cu elwinkingNici drept hârtie igienică nu e buna, numai bricheta pentru foc sa zic c-ar fi bunlaughing
Așa că, RELAXEAZA-TE!
Stai sa vezi ce coșmar e înainte de poza și atunci când primești albumul laughing

| VoidEternal a răspuns:

Jesus, e doar un rahat de poză. Fă-ți o favoare și ordoneaza-ti prioritățile, sunt destui narcisisti și superficiali pe lumea asta.

De ce nu redirecționezi energia asta ca să înveți ceva nou, să îți dezvolți o abilitate, să lucrezi la persoana ta, nu să arăți bine într-o poză oarecare...