| YQANA a întrebat:

Heii fetelor, vreau sa imi vopsesc sigura sprancenele acasa ca sa nu mai merg in fiecare saptamana la salon! Si tot am intrat in vacanta vreau sa fac un "mic experiment" laughing imi puteti recomanda un site de pe care pot cumpara? Pe net am vazut ca este nevoie si de oxidant sau ceva de genul, si mai am o intrebare la cat timp e bine sa le vopsesc? eu as vrea cam la o saptamana. mentionez ca folosesc si ulei de ricin in fiecare seara, dau funda :*

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă știi deja să te pensezi singură, atunci nu o să fie atât de greu.
Nu cumpăra produsele de pe internet, le găsești și la supermarket.
Caută vopsea de sprâncene ''Delia Henna Cream'', este o cutiuță albă cu un ochi pe ea. Conține și oxidant apos în cutiuță și o periuță din plastic pentru aplicare, adică tot ce îți trebuie.
Ai acolo și un căpăcel transparent unde pui o cantitate cât un bob de fasole din tubul de vopsea(maro sau negru, depinde ce culoare are vopseaua) și o picătură de oxidant și amesteci bine cu periuța specială până se obține un amestec cremos de culoare închisă.
Nu îți recomand vopseaua de sprâncene de la Profi pil(cea în cutiuță neagră) deoarece pigmentează foarte mult, chiar și pielea, dar îți provoacă și mâncărimi.
Așa arată:
http://3.bp.blogspot.com/......%2B(2).JPG

Vopseaua de la Delia nu pigmentează așa mult, le dă un aspect natural sprâncenelor. La mine durează aproximativ 2 săptămâni, plus că eu am lipsuri din sprânceană.

| YQANA explică (pentru FemeiaPisică):

Eu am inceputul sprancei foarte rar. si de obicei vopsitul la salon nu dureaza foarte mult, eu mi le vopsesc doar ca sa ramane pe piele. ca sa nu mai fiu nevoita sa le dau cu fard! la cat timp e bine sa le vopsesc?
stau intr-un oras mic si nu cred ca o sa gasesc vopsea de care mi-ai spus. deci sti cumva pe ce site o pot gasi? :* multumesc frumos pentru tot raspunsul :*

| FemeiaPisică a răspuns (pentru YQANA):

O găsești aici, alege culoarea și faci comandă:
http://www.1001cosmetice.ro/......-sprancene

Nu te grăbi, aplică vopseaua cu grijă ca și cum ți-ai contura sprâncenele cu un creion cremos. Mișcări de la stânga la dreapta. Cu cât exersezi mai mult cu atât rezultatul este mai bun. O să vezi că după un timp sprânceana capătă o culoare mai închisă. Ai grijă să nu te zgârii în acea zonă pentru că te ustură apoi dacă aplici vopseaua. Înainte să le vopsești cureți bine zona și locul trebuie să fie uscat.
Pentru început 10 zile, încet prinzi experiență și o să dureze mai mult.

| YQANA explică (pentru FemeiaPisică):

Multumesc

5 răspunsuri:
| Sasha30 a răspuns:

Eu as zice sa nu faci acest "experiment". Chiar de esti in vacanta presupun ca mai vrei sa iesi din casa.

| YQANA explică (pentru Sasha30):

Ce e asa rau in a vopsi niste sprancene? de pe piele vopseaua se ia in maxim 2 zile...