| IoanaElena a întrebat:

Heii! oare cum sa ma imbrac in prima zi de scoala? sa-mi iau ceva blugi sau o rochita...ce pareri aveti? Voi cu ce o sa va imbracati?(apropo trec pe a 9 a)big grin

10 răspunsuri:
| krys1616 a răspuns:

Buna! Si eu trec a9a. Eu ma imbrac cu blugi si o bluza roz spre alb, ca o camas intr-un fel ...Parerea mea e sa nu iti iei rochita :p, cel mai bine blugi cu inca ceva. Parerea mea :*
Sper ca te-am ajutat big hug

| anss23 a răspuns:

Eu mă îmbrac ca de obicei în prima zi de şcoală, nu fac mare eveniment din asta.Deci:o pereche de blugi http://www.thefashionpolice.net/......-jeans.jpg
Tenişi sau balerini http://www.frogs.ro/......ateral.jpg
Şi un tricou în genul ăsta http://sb4.shopmania.org/files/product/ro/2896/tricou-h-m~l_2895434.jpg

| carmmnen a răspuns:

Eu cred ca rochita ar fi cea mai potrivita, asta daca e una casual, in niciun caz una de seara, sclipitoare. Nu uita ca mergi la scoala, unde trebuie sa fii cat de cat eleganta, nu in parc sa porti jeansi. Daca ai o rochita de zi ( nu una extravaganta) ar trebui sa o folosesti in prima zi de scoala.
Si eu intru tot in clasa a 9a si cred ca am sa obtez pentru o fusta cu o bluzita. Oricum ramane la latitudinea ta ce tinuta vei purta, insa eu te sfatuiesc sa fi cat mai feminina.
SUCCES!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trec a10-a
Trebuie sa ma duc la cumparaturi intai!
Pana acum m.am orientat la o pereche de jeansi negri care le pun curea alba sau gri sau colorata, o camasa alba care o bag in pantaloni sa fie bufanta cu buzunare la sani (moderna):X, pantofi in stil oxford geanta neagra si parul intins cu placa ca e lunghappy
Dar nu e batut in cuie...sa vad ce cumparthinking
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu rochita atragi atentia, dar ia-ti blugi daca e rece sa nu ingheti.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Alege o rochita draguta, nu foarte decoltata sau fara maneci, nu sclipitoare si lunga cam pana in dreptul genunchilor, pentru a arata eleganta si deosebita in prima zi de liceu. Asorteaza-o cu o pereche de sandale finute cu toc mediu si o poseta supradimensionata, ca sunt si la moda si utile, incapandu-ti in ele multe lucruri. machiaza-te catr mai natural, cu un gloss si un fard sidefat de pleoape si, daca ai cateva cosuri sau imperefcetiuni ale tenului, un strat subtire -subtire de fond de ten, lasa-ti parul liber pe spate si unghiile de lungime medie, forma patrata si da-le cu o oja pastelata, roz, lila, bej sau crem, in functie de culoarea rochitei si a machiajului. ca accesorii, opteaza pentru un set de bijuterii din aur alb sau galben sau argint. In locul tau as purta urmatoarea rochita:
http://www.tarafashion.ro/......1139b.html
cu aceste sandale;
http://www.amafashion.ro/sandale-negre-din-piele-intoarsa-model-s14
si aceasta poseta:
http://www.amafashion.ro/poseta-neagra-din-piele-naturala-model-mp140
Am si eu(am 19 ani) tinuta in garderoba si imi place foarte mult, e deosebita, rochia e decenta si se aseaza bine pe orice silueta, si o imbrac in zile mai speciale, ca sa zic asa, cum e in cazul tau, prima zi de scoala. Orice ai purta, iti doresc mult succes la scoala si sa te bucuri din plin de anii de liceu!

| xPuffy a răspuns:

Eu as alege o rochita! Bine nu o culoare care sa iasa in evidenta.Totusi e prima zi de scoala.Alba,albastru deschis, un roz pal etc.Dar nu ma refer la o rochie lunga pana in pamant dar nici foarte scurta.
Succes!

| Rinni a răspuns:

Rochita love struck

| AshleyB a răspuns:

In uniforma daca are scoala iar daca nu: camasa + fusta sau camasa + blugi. Rochita nu este de scoala!