| camiitsu a întrebat:

Heii salut! cum ma pot da cu creion pentru sprancene, sa se vada asa frumos? adica in linie dreapta asa....nu pot explica....cum trebuie sa fie sprancenele? si eu le dau cu creion dar nu sunt ca ale unei tipe din cartier! pareri! funda:*

Răspuns Câştigător
| SweetieBeibby a răspuns:

Heii`! Nu sunt eu specialista in lucrurile astea,dar stiu ca sora`mea foloseste un dermatograf(creion obisnuit pentru ochi).Nu este mare lucru, dar sa nu para ca si cum ai iesit de al circ, mai exact un clown, incearca prima data sa aplici un start subtire, pentru a-ti da seama daca iti place cum t-i l`ai aplicat sau nu. Pupici! :*

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Uite aici un tutorial care sper sa te ajute:
http://www.youtube.com/watch?v=MFDANLf-ABo

| FollowTheLight a răspuns:

In primul rand trebuie sa iei in calcul si culoarea creionului pe care il folosesti. Daca te dai cu negru sau cum am vazut eu la niste colege de ale mele, creion care se da maro dar arata rosu ori creion care se da castaniu dar arata verde, cu siguranta vei arata ca o tipa de cartier.
Ai grija ca nuanta sa nu fie prea inchisa, ba chiar mai deschisa decat ce a a sprancenelor tale.
Sprancenele trebuie sa aiba o forma bine definita si trebuie sa fie pensate.
Sper ca te-am ajutat love struck

| BiuL a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci o linie ci mai multe liniute scurte si dese, in sens ascendent, de sus in jos, gen sa imite firele de par ca sa arate natural. Uite-te la poza mea, si sprancenele mele sunt facute cu creionul si eu zic ca arata ok.

| BiuL a răspuns:

laughing good one

| EvaneSScence a răspuns:

In primul rand te dai cu dermatograf special de sprancene, are altfel varful. Si te dai pe linia firelor, nu foarte apasat.

| Dianatips a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu folosesti dermatograf ci un fard de pleoape mat in nuanta sprancenelor tale big grin

| d4ea a răspuns:

Hello! depinde ce culoare ai parul... daca esti blonda zic sa lasi sprancenele asa, daca esti satena sunt creioane l avon, oriflame, etc maro, iar daca esti bruneta poti folosi si un creion de ochi negru. poate ca tipa ta din cartier nu are sprancene si le face doar din creion... oricum cele care fac asa sunt foarte creepy.