| bebbe97 a întrebat:

Heii TPU am parul negru si m-am tuns pe partea dreapta mai scurt si pe partea stanga am parul lung, si vreau pa partea dreapta sa-mi dau o nunata de culoare gen: albastru, rosu, verde, ceva de genul, dar nu vreau sa-mi decolorez parul apoi sa-l vopsesc, doresc direct sa-l vopsesc dar sa se prinda culoarea si sa se vada, caci mi-am dat cu o nunata de mov si nu se vede doar la lumina puternica! ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Eu zic sa iti decolorezi parul cu PUDRA DECOLORANTA, nu prea arde parul, ba chiar pot spune ca nu.l arde deloc, dar poate ma insel... Si dupa te poti vopsi cum vrei tu :*

| MădălinaDinu a răspuns:

Dacă vrei să se vădă, eu zic să te vopsești pe acea parte cu roșu (dar nu cu o nuanță inchisă, ci cu una deschisă că arată foarte bine; de exemplu cea pe care o am eu [poză de profil]), pentru că e o culoare care se vede bine pe părul negru iar nu trebuie să ți-l decolorezi pentru că se va vedea, iar, în plus, arată super big grin. Multe colege de-ale mele au încercat, și n-au avut nevoie de decolorare. Multă baftă!

| bebbe97 explică (pentru MădălinaDinu):

Ok multumesc, dar ce tip de vopsea ai folosit? eu am gas la profi un spray rosu si unul galben... si sunt indecisa ce sa folosesc:? spray-ul sau vopseaua clasica?