| Butercup a întrebat:

Heii TPU:-*! Stie cineva cum pot obtine buclele din imagine?:(( Am incercat si cu ondulatorul placa fixativ spuma gel...nu imi ies deloc:)) Stiti vreun tutorial sau vreun site? orice?:D Va rog dau fundita:o3 http://www.google.ro/......tp?/imgres r:11, s:0, i:84

Răspuns Câştigător
| bianka03 a răspuns:

Ai nevoie de placa, spuma, folie de aluminiu si fixativ.iei cate o suvita( nu foarte groasa) pui degetul aratator la baza ei ( langa scalp) si invarti suvita in jurul degetului.staniolul trebuie sa il rupi/tai in bucati de cam 30 pe 20 cm( acum nu te apuca sa il masori, il rupi dupa ochi) si dupa ce ti-ai incolacit suvita dupa deget pui o bucata de staniol prinzand suvita in timp ce scoti degetul din ea si "impachetezi" calumea suvita ca sa nu iasahappy apoi tii placa pe suvita "imbracata" in staniol vreo 30 secunde... daca ai parul mai rebel si cu volum da-l cu spuma inainte si dupa ce scoti staniolul de pe suvita si o imparti in cateva avand spuma pe maini.ideea e sa iti pui mai multe bucati de staniol in caplaughing si dupa sa le incalzesti cu placa pe fiecare trecand si de mai multe ori pe la una(parul nu se va arde pentru ca e in staniol)dupa ce ti-ai scos staniolul si ti-ai impartit suvita in mai multe cu putina spuma dai cu fixativ la final sa nu se lase( nu foarte mult fiinda sunt destul de rezistente facute asa). apropo: dupa ce le-ai incalzit lasa-le asa vreo 3-4 minute, depinde de cat de crete le vreitongue funda!:*

4 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Ai nevoie de spray cu sare de mare gen tigi catwalk seaside spray. cauta pe youtube surfer tousled look sau surfer waves tutorial. alternezi ondulatoare de diferite marimi, apoi dupa ce ai terminat treci un pieptene prin bucle sa le desfaci, sa fie lejere apoi dai cu un fixativ lejer. funda?

| darya3456 a răspuns:

Scuze nu stiu