| a întrebat:

Heii TPU. Sunt fata. Am 1, 65 si acu doua saptamâni aveam 46 de kg. De doua saptamâni, nu ma pot abtine de la mâncare. Nu stiu cate kg am, si nici nu vreau sa stiu. Simt nevoia de a mânca non stop straight face. Nu am oprire. Cred ca am 50 de kg straight face. Daca 50 nu, 48 49 sigur am straight face. Ma simt o obeza. Mănânc de cand ma trezesc pana ma culc. Orice. Si dulce si pâine, si carne si tot.
Ma omoara gându ca o sa ma ingras. Eu ma adoram. La 46 de kg, eram atat de slabuta si cu forme si nu aveam burta si nici gusa straight face. Imi sta mai bine slaba. Cum sa revin la 46? Efectiv nu ma suport!

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci prin combinarea corectă a alimentelor, ore fixe de servire a meselor, cel mai târziu ora 19.00 h, sărace caloric dar care să asigure minimul necesar de nutrienți necesari pentru buna funcționare a organimsului, exerciții fizice / un sport de masă care să ardă caloriile.
Scoate din alimentație grăsimile de orice fel, dulciurile și alimentele procesate industrial, băuturile acidulate.
Succes!
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| KodrutZ a răspuns:

Gravidutza? big grin

| explică (pentru KodrutZ):

Heii. Pana acu nu am avut niciun contact sexual. Deci nu laughing.

| KodrutZ a răspuns (pentru ):

Poate o fi cu sfintul duh...

| explică (pentru KodrutZ):

rolling on the floor dupa ce ti.am citit primul răspuns, si eu m.am gândit la asta laughing.

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Mananca salate, piept de pui si fa sport, alearga.

| SupradozăăDeCrazy a răspuns:

46 de kg la inaltimea ta e foarte putin! Ar trebui sa mergi la doctor.

| explică (pentru SupradozăăDeCrazy):

Cate kg ar trebui sa am la 1, 65?

| Dastlast a răspuns:

La 46 de kilograme esti mult prea slaba. Este nesanatos sa te mentii la acea greutate. Cu siguranta la 50 de kilograme arati mult mai bine si arati mult mai sanatoasa! Vezi aici mai multe : http://www.pravaliata.ro/calculeaza.htm

| explică (pentru Dastlast):

Nu sunt deloc slaba la 46 de kg. Sunt ciolpanoasa, am fundul mareee, am o talie de viespe, sâni de cupa A, deci nu mari, si totuși, pe picioare, adica de la solduri pana la genunchi, am celulita straight face. Nu e din aceea ce se observa, insa can apuc carnea se vede. E ca o coaja de portocala. Este ok, pentru ca doar asa se observa, cand strângi carnea, dar nu e ok. Si am mici urme de varice pe posterior si la genunchi. Acum am. Insa la 46 de kg nu mai am love struck. Asta e problema. Varicele si celulita, care se observa la mai mult de 46 de kg. Si burta, cu gusa. straight face

| VeronicaB a răspuns:

Ai grija, probabil ai bulimie.Adreseaza-te la doctor! incearca sa ai un regim, sa maninci doar de 3 ori pe zi (dimineata, amiaza, seara) si 46 de kg e foarte putin! esti prea slaba.

| explică (pentru VeronicaB):

Totuși, la 46 ma vad cel mai bine. Cat ar trebui sa am la inaltimea mea? Cate kg.

| Emi94 a răspuns:

Daca ai timp liber apucate de sport, decat sa fac foamea eu prefer sa fac miscare ca sa ma mentin in forma. Cat despre mancatul mult am citit pe internet ca daca mananci putin si des iti poti accelera metabolismul si astfel corpul va consuma mai multe calorii decat inainte. Si cauta sa mananci mai putine dulciuri si alimente grase si sa bei mai multa apa. Daca vrei mai multe detalii cauta pe net ca gasesti foarte multe lucruri, doar rabdare sa ai.