| anonim_4396 a întrebat:

Heii, TPU! Vreau sa ma ingras, dar nu vreau sa mi se vada burta... Vreau un abdomen plat dar in rest, sa ma ingras.
Ce ar trebui sa fac? Sper ca e cineva care a inteles!
Multumesc, funda...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt slaba si incerc sa ma ingras.
Din "dieta mea zilnica " nu lipseste friptura ( una mare cat farfuria ) si daca se poate si a doua si cartofii prajiti ( la punga ca sa fie pofta mai mare ) si aia ii mananc in cantitati mari ( cam 3-4 portii mari de cartofi de la mc ar fi echivalentul ). Si dupa ce fac ditamai burtoiul de zici ca sunt gravida'n 7 luni se depunde. Dar asta in timp. Si la mine cred ca ar merge mai repede treaba daca as afla ce este ala transport in comun.laughing Dar oricum sa faci si miscare, vreo 30 de minute de mers pe jos si abdomene nu strica. Si pe langa acea mancare de baza trebuie sa ai un meniu diversificat. Trebuie sa mananci detoate pentru ca o dieta bazata doar pe ceva te face sa pierzi diverse substante si sa slabesti. Cand te uiti la tv ia langa tine o punga mare de pufuleti, alune, seminte de floarea soarelui/dovleac, prajituri si alte minunatii, asta e momentul cel mai bun sa ne indopam pentru ca nu concretizam cat mancam.

4 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Proteine, orice care sa contina cat mai multe proteine.

| justifyme a răspuns:

Chiar vrei sa te ingrasi?
eu iti recomand sa mergi la sala de forta si iti imbunatatesti masa musculara, vei face un abdomen plat, si mai ales ca e si vara vei avea un corp de invidiat
sper ca te-am ajutat :*

| razvyx a răspuns:

Vrei sa te ingrasi? lasate de fumat(in caz ca fumezi).
Daca nu incearca sa degusti tot ce iti ofera mama natura cat si ceea ce face omu.
Mai concret:
Ciocolata-inghetata ca tot e vara-si orice fainoase
Spor la greutate

| AlexaAlexandra11 a răspuns:

Daca esti foarte slaba insemna ca ai nevoie de calciu, daca este doar firea ta lasao asa cum este, daca asa te`ai obisnuit tu atunci pune mana si mananca mai bine si in aelas timp fai exercitii pentru abdomen sau de ori ce gen :] Funda? :O3