| ralucaralu a întrebat:

Dimineata am un abdomen plat, dar intodeauna dupa ce mananc ma umflu.Seara am burtica, iar dimineata e foarte bine. E balonare sau am eu burta(in sensul ca sunt grasuta)? Dar asa e normal; sa am burta, dar sa se vada numai de la mijlocul pana la sfarsitul zilei? Daca ar fi sa ma masor sa vad cat am in talie, corect e dimineata sau seara/in mijlocul zilei? Nu m-am exprimat foarte bine, dar sper ca ati inteles intrebarea.

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai dimineata normal ca ai burtica plata, pentru ca in timpul noptii stomacul digera mancarea iar dimineata nu mai este nimic in burticuta.Nu exista o regula cand sa-ti masori talia dar cred ca seara ar fi cel mai potrivit

| Rukhsandra a răspuns:

Nu ai burta. Doar te balonezi

| Zâmbărici a răspuns:

Si la mine e la fel, dimineata frate sunt plata la burta, ei cum beau suc sau pap imediat imi apare burtica.Nu iti fa griji ne balonam asta ethinking Eu intr-o perioada am incercat cu Activia si m-am simtit mai putin balonatatongue