| camiitsu a întrebat:

Heii vreau si eu metode de ingrasare rapida! maxim 2-3 luni!:**

16 răspunsuri:
| Lexus28 a răspuns:

Daca vrei sa ai o greutate mai mare, trebuie sa faci putin sport si sa aduci dietei tale un aport de calorii, dar atentie! nu iti strica sanatatea si organismul cu prostii de genul KFC, Mc Donalds etc. Tu vrei sa iei in greutate "sanatos" nu sa iti faci mai mult rau. Poti sa apelezi la un medic nutritionist, el va stii cu siguranta sa iti dea cele mai bune sfaturi si te va ajuta mai mult decat o putem face noi. Chiar iti recomand treaba asta, iti va face un mare bine parerea unui specialist!

| DakotaRoyse a răspuns:

Faci sport, sportul cere energie, implicit va trebui să mănânci mai mult şi mai bine, şi vei avea şi masă musculară.
Sau mai e varianta cu bagi în tine orice şi nu te mişti deloc.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Mamicule,trebuie sa mananci sandwichurui.Cumpara-ti un sandwichar(nu stiu cum se scrie, e ca un prajitor in care se prajesc sandwichurile) si o sa mananci intruna.Dar ia-o usor daca nu esti obisnuita cu fast food-ul sau mancarurile grase.Azi putin maine putin. Poti sa mananci si dulciuri dar nu exagerat ca dai in altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista riscul sa nu te ingrasi uniform, sa fii slaba si cu burta, sa ai fundul prea mare si picioarele prea subtiri, sa ai celulita pe picioare.

Singurul mod in care e recomndat "sa pui pe tine" este prin sport, cu o dieta recomndata de un specialist.

Vei regreta mai tarziu daca te apuci sa te ingrasi de capul tau.

| Gabi19971983 a răspuns:

Uite aici alimentele pe care le-ai putea manca:

Carne de curca – calorii: 179 – proteine: 24.5
Carne de miel – calorii: 260 – proteine: 18
Carne de porc grasa - calorii: 340 – proteine: 15
Carne de porc slaba – calorii: 142 – proteine: 20.4
Carne de pui – calorii: 142 – proteine: 21
Carne de vaca grasa – calorii: 277 – proteine: 12
Carne de vaca slaba – calorii: 104 – proteine: 20.4
Crap – calorii: 104 – proteine: 18.9
Ficat de porc – calorii: 146.2 – proteine: 19
Heringi in sos tomat – calorii: 170 – proteine: 16.2
Heringi – calorii: 167 – proteine: 18
Heringi in ulei – calorii: 325 – proteine: 13.7
Icre crap – calorii: 192 – proteine: 19.5
Macrou in sos tomat – calorii: 164 – proteine: 14.5
Macrou in ulei – calorii: 259 – proteine: 16.2
Parizer – calorii: 290 – din care proteine: 10.2
Pate de ficat – calorii: 261 – proteine: 19.6
Salam de vara – calorii: 519 – proteine: 20
Stavrid – calorii: 114 – proteine: 21
Stavrid in sos tomat – calorii: 125 – proteine: 15.5
Carne de oaie – calorii: 181 – proteine: 17

Sau:
- In primul rand NU manca grasimi in excess si mancaruri nesanatoase. Ele doar iti vor afecta sanatatea, si poti sa te ingrasi mai repede cu restul sfaturilor mele decat cu fast food.

- Mananca 5 mese pe zi. Stiu, suna putin exagerat. Doar ca asa mananci multa mancare impartind egal intre mese. Mananci dimineata un mic dejun consistent, apoi mai pe la ora 12, mananci niste fructe sau ceva dulce, dar natural ( sau nu foarte nesanatos ). Mananci de amiaza cu felul unu si doi, si ca desert iti iei doua mere. Pe la 4 mai mananci inca o data o gustarica, si la 7 mananci de cina.

- Fa miscare. Nu fa foarte multa miscare, doar ca pentru ca sa te ingrasi nu iti trebuie doar grasime, ci si muschi. O jumate de ora de jogging in fiecare zi nu strica happy

- Bea apa regulat, asa cum o faceai inainte. Trebuie sa te hidratezi, dar nu in exces cum fac ceilalti sa slabeasca.

Daca mai ai intrebari, trimite-mi un mesaj. Eu asa am facut si de la 43 de kilograme am ajuns usor la 46, 47 happy Si sunt foarte multumita, si ai rezultate destul de repede happy

Bafta!
Funda?

| DeidaraXR1 a răspuns:

McDonalds/KFC/Shaworma. Pentru mine functioneaza laughing

| y0nutz3ly a răspuns:

Papa banane seara big grin...+mancarea de zi

| Tweety_5554 a răspuns:

Daca vrei sa fii mai gras fara masa musculara bea multe zucuri acidulate(pline cu caloriilaughing ) kfc, Mcdonald`s, dulciuri, cartofi pai...

| bogdan1793 a răspuns:

Mananca cat de mult poti, dar e bine sa faci miscare, ca te ajuta la sanatate.Nu e bine sa iei in greutate fara sa faci sport ca altfel nu vei arata bine.E mai bine sa faci si sport, iar de mancat, mananca ce vrei tu dar nu exclude fructele si legumele pentru ca sunt sanatoase si te ajuta si la ingrasat in special cele dulci happy

| sunkymen a răspuns:

Chipsuri, cola, fast foduri si multa paine laughing

| Teodora1991 a răspuns:

Traiul bun si nesimtirea

| beatrice12345678910 a răspuns:

Mananca mai mult dar mancare sanatoasa deoarece daca mananci de la fast food este posibil sa te ingrasi prea tare

| mesutozil10 a răspuns:

Heii ia si tu vara ceva gros pe tine si alearga pana traspiri la maxim crede-ma cea mai buna solutie de a slabi e sportul si alimentatia sanatoasa

| Gabi19971983 a răspuns (pentru mesutozil10):

Da dar citesti intrebarea corect de te spargi! Succes si invata sa citesti bine!

A spus metode de INGRASARE!

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru mesutozil10):

rolling on the floor Sigur pune 20 de kg facand asta!

| xNuiiDeTiinex a răspuns (pentru mesutozil10):

Dar ea a spus ca vrea sa se INGRASE nu sa slabeasca rolling on the floor))))))