| IRaluca a întrebat:

Heiii TPU. O intrebare urgenta care imi da batai de cap de ceva timp este ce lentile de contact colorate albastre merg pentru ochii caprui inchisi? In doua zile e ziua de nastere a unei prietene si asta isi doreste, dar chiar nu ma pricep si am auzit ca se mai da in bara cu lentilele pe ochi inchisi. Vrea ceva gen albastru cristal dar macar sa fie albastru zic eu, sa-i schimbe infatisarea total, dar cu un aer natural. Va rog cei cu experienta help me! Astept raspunsuri numai de la persoanele care cunosc, ca sfaturi mi-au dat multi si nu ma ajuta. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| mCamii22 a răspuns:

Lentilele de contact colorate merg pe orice fel de culoare. Chiar daca prietena ta are ochii inchisi la culoare, lentilele albastre o sa ii schimbe infatisarea.
Si eu am ochii negrii si am avut lentile verzi, adevarat ca le-am luat mai deschise decat voiam initial, dar cand le-am pus aratau exact cum trebuia.
Prietena ta trebuie sa aiba mare grija la igiena, deoarece lentilele sunt foarte firave si daca nu se spala bine pe maini inainte de a le utiliza si nu foloseste solutia in care se tin lentilele pentru a le curata dupa fiecare utilizare poate sa faca diferite iritatii la ochi, sau mai grav.
Aveti mare grija!
Sper ca te-am ajutathappy