| newaccountbye a întrebat:

Hello! Ca fata, ce deodorant/antiperspirant as putea folosi ca sa îmi mai stopeze transpirația? Adică nu are miros neplăcut, doar ca nu pot purta tricouri colorate pentru ca se vede… ce as putea face?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Deodorantele nu stopeaza transpiratia, ci mirosul neplacut.Antiperspirantele sunt cele care reduc sau blocheaza transpiratia aproape complet, in functie de tipul tau de organism, din cauza sarurilor de aluminiu prezente in compozitie (acopera porii glandelor sudoripare) : https://www.farmec.ro/......-potrivit/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand deodorantele/antiperspirantele de la rexona. sunt cele mai ok pentru mine dar asta depinde de la o persoana la alta.

| newaccountbye explică (pentru anonim_4396):

Tip spray?

| anonim_4396 a răspuns (pentru newaccountbye):

Da

| Tekken33 a răspuns:

Dacă transpirația e abundenta Odaban e cel mai eficient, foarte puțin o sa mai transpiri, trebuie sa ai grija sa nu îl folosești pe perioade îndelungate ca nu e sănătos sa îți blocheze transpirația, dar nu dăunează mult ca te poți da de 2-3 ori pe săptămână înainte de a te pune la somn, poți încerca de altfel ceai de salvie și sa renunti la mâncarea picanta și sucuri carbogazoase, mâncare grasa și junk food.