| Anonymous1247 a întrebat:

Hello! Cand port sacou+cămașă+pantaloni+pantofi (+cravată), e neapărat nevoie să dau jos sacoul? (și dacă aș fi la un restaurant, la un birou, etc.)
Mie nu îmi stă bine cu cămașa băgată în pantaloni, în rest cu sacou e OK, arăt cool!

3 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Dar unde ai auzit tu regula asta? Sacoul da doar o usoara nota mai sport fata de o tinuta la costum.
Si mai degraba ramii cu el. Il dai jos doar daca e foarte cald si nu-l mai suporti.

| anca_5063 a răspuns:

Il poti tine pe tine chiar se vede mai elegant

| ema a răspuns:

Daca tu te simti ok cu sacoul pe tine, atunci tine-l pe tine. Nu e obligatoriu sa il dai jos.