| anonim_4396 a întrebat:

Hello. De la o vreme tot imi pica parul, chiar e foarte neplacut, pur si simplu iau cu mana cate-un pumn de fire picate, patesc zilnic asta... Ce pot sa fac pentru a impiedica aceasta cadere a parului?

Răspuns Câştigător
| aveam14ani a răspuns:

buna happy si mie mi se intampla[peria mea e plina de par]
1. ori ti se despica firele de par de mai sus[daca ai firul subtire si sensibil].
2.depinde ce fel de sampon folosesti[mai ales daca ai parul vopsit]
dupa parerea mea:ar trebui sa te speli pe cap mai rar in jur a 6-7 zile[o perioada], sa folosesti un sampon special sau balsam pentru problema ta, sa nu te speli cu apa fierbinte pe cap, si dupa baie se nu te piepteni[firul de par este mai sensibil si se rupe mai usor cand e ud] iar o perioada ar trebui sa lasi parul sa se usuce asa fara placa sau uscator de par. ia-ti o sticluta de ulei de ricin de la farmacie si respecta sfaturile de mai sus. big grin happy
sper ca te-am ajutat kiss

5 răspunsuri:
| CityOfSatan a răspuns:

Incearca samponul mov de la Gerovital, e anti caderii parului si stimuleaza regenerarea lui. Daca folosesti des placa, iti recomand sprayul de la Gloss hair repair! Nu uita de vitamine, conteaza si ele! Bafta!

| SasukeCS2 a răspuns:

Incearca NIVEA long repair http://www.google.ro/......tp?/imgres

| claudia511 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspuns, mi-ati fost de ajutor. Nu sunt fana placii de par, nu sunt nici vopsita si am inceput sa ma sperii aiurea pe-aici, dar de fapt totul...e normal.

| 160luiza a răspuns:

Nu te speria. E ceva normal. Si mie mi s-a intamplat la fel si era din cauza saponului.
Dar nu e ceva grav. Incearca doar alt sampon. Funda?

| malaia a răspuns:

Buna! mai stiu pe cineva cu aceasta problema. Exista un sampon anti caderea parului este de la firma FAVISAN.