| pustoaica18 a întrebat:

Hello! imi poate da si mie cineva cateva sfaturi despre cum as putea sa ma ingras in zona picioarelor? sau cer imposibilul, adica nu pot sa ma ingras mai mult acolo? nu conteaza daca ma ingras si in zona abdomenului, dar as vrea sa pun accent mai mult pe picioare si fund :-p funda :-)

7 răspunsuri:
| Justmeandmysmile a răspuns:

Buna happy din pacate nu poti sa te ingrasi doar la picioare. Ori nu te ingrasi ori te ingrasi, dar absolut peste tot. Ai putea evntual incerca, desi nu stiu daca merge sa te ingrasi insa sa faci exercitii pentru abdomen astfel incat sa ramana ca inainte acesta si sa te ingrasi la picioare.insa nu te asigur ca merge.Fiecare are ritmul ei de ingrasare, si grasimea se depune pe anumite parti ale corpului.
sunt tipe care se ingrasa doar la fund sau picioare (silueta in forma de para), dar nu au burta si tot asa.

| KeepCalm a răspuns:

Si eu incerc să mă îngraș dar m-am obișnuit cu ideea că oricate lucruri nesanătoase aș consuma, numai rau îmi fac. Totul depinde în mare parte de constituția ta fizică și de modul în care corpul tău asimilează mâncarea. Obișnuiește-te cu ideea. happy

| Fantomica a răspuns:

Eu te-as sfatui sa faci exercitii pentru musculatura, nu ca sa te ingrasi. Asta e cea mai sigura solutie :)

http://fantomica.blogspot.com/

Răspuns utilizator avertizat
| pisiiiiii a răspuns:

Eu zic sa faci sport de preferat mersul pe jos sau cu bicicleta.Nu o sa te ingrasi dar o sa faci muschi.Incearca.

| pustoaica18 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, o sa incer sa tin cont de fiecare.

| MuscaNeagra a răspuns:

Da, si eu mi-am dorit asta. nu are nicio legatura cu abdomenul, deci sa nu te-apuci sa bagi pe tine ca sa te ingrasi la picioare. eu am consultat pe cineva in materie, si mi-a spus ca trebuie sa fac sport regulat. dar dureaza cateva luni sa se observe rezultatul.