| anonim_4396 a întrebat:

Hello,m-am vopsit acum 2 luni pentru a 3-a oara cu rosu rubiniu de la palette, si acum vreau sa ma fac blonda( o noanta naturala), nu prin decolorare, ci sa-mi deschid parul` putin cate putin. Cu ce nuanta ar trebui sa ma vopsesc acum?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Fara decolorare o sa fie fooooarte greu, nu o sa mai scapi de pigmentul ala rosu.Cred ca daca dai cu blond o sa-ti iasa un portocaliu urat. Daca decizi sa incerci, ia-ti neaparat un blond cenusiu care mai neutralizeaza putin din portocaliu si vezi sa fie cea mai deschisa nuanta de blond din gama, de ex sa aiba nr nuantei 12/1(asta e blond cenusiu).

| Juncu_Raluca_1993 a răspuns:

In mod normal cu o nuanta de saten cat mai inchis, dupa care sa treci treptat la nuante cat mai deschise. Dar cel mai bine ar fi sa mergi la un salon si sa intrebi un specialist. El te poate sfatui cel mai corect big grin

| Apologize a răspuns:

Nuanta* straight face