| Antonik a întrebat:

Help! Cum scap de puncte negre? Fundawinking

Răspuns Câştigător
| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Sapunul cu sulf nu face decat sa indeparteze seboreea, adica grasimea de pe fata, astfel incat nu o sa mai ai fata lucioasa/unsuroasa cateva ore.

Gasesti mai multe tratamente simple aici :
http://healthy.kudika.ro/articol/Frumusete/4848/Pori-si-puncte-negre.html

Sau poti incerca: Noul Gel Exfoliant de Curatare a Punctelor Negre pentru Utilizare Zilnica 'Blackhead Clearing Scrub.Mai multe detalii gasesti aici : 'http://www.egirl.ro/......3953.html. Eu personal nu l-am folosit dar nu strica sa incerci... nu poate sa-ti faca nimic rau :).

6 răspunsuri:
| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Bune! De puncte negre scapi daca iti iei gel de curatare si ca sa scapi de ele sa te speli des pe fata si asta e o metoda buna [ dar sa nu incerci sa ti le scoti u ca am auzit ca e in zadar si ca te cam doare big grin ] [am vreo sansa la fundita? big grin ]

| PeeWeeVi a răspuns:

Cu geluri de curatare, eu am unul cu mire si cu nu stiu mai ce si te scapa de cisuri si iti lasa pielea ffoarte finahappy

funda?:*

| ioana_6413 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB4zS0uE

Cea mai bună metodă :) :D

| Gabrielle16 a răspuns:

Spalate cu sapun si putin malaiwinking.

| lorena084 a răspuns:

Cauta in farmacii sapun cu sulf.

| BlackXS a răspuns:

Clean & Clear Blackhead Clearing Scrub (flacon albastru)