| dark1angel a întrebat:

De ieri am senzatia de nod in gat. Cum scap de ea?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Senzatia de nod in gat este legata de contractia muschilor faringieni si a intrarii in esofag.Problemele de genul apar la persoanele nervoase,nemultumite de viata, somn dereglat, abuz de cafea si de tutun.
Este vital sa te linistesti, sa-ti rezolvi problemele psihologice, sa-ti normalizezi somnul.Din medicatie-tinctura de valeriana cate 30 de picaturi la 8 ore, primele 10 zile, urmatoarele 10 numai la pranz si seara si ultimele 10 numai seara!
Te pup!