| Magic a întrebat:

Help! Imi cade parul rau de tot... ce pot face?

13 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu iti face griji!love struck
Asa am patit si eu si m-am dus la doctor crezand ca e ceva gravbig grin Si doctorul a sp ca macar o data pe an trebuie sa se intample astawinkingPentru ca se regenereaza parulwinking

kratos
| kratos a răspuns:

Analiza firului de par la un spital dermato si apoi niste analize de sange si vezi ce probleme ai...

| Antrax a răspuns:

Si mie mi-a cazut foarte tare dar e normal o data la 2 sau 4 ani e asa ceva cica se schimba parul.

| Antrax a răspuns:

EUSIATIT traba ai tu? Zic ce vreau ii bai?

| georgiana a răspuns:

Poti sa te duci sa te tunzi si iti schimbi samponul, poate nu iti prieste, ia-ti un tratament de la farmacie.

| EUSIATIT a răspuns:

RUBBIE m a facut sa rid ce rasp a dat. ce esti catel sau pisica sa ti se schimbe parul.hai lasa ma. acum rasp si tie zambarici te sfatuiesc sa folos uleiu de ricin. din cite am citit e supet ok pentru tratament capilar.[poate te ajuta sfatul meu]

| Yly a răspuns:

Mergi la medic și îți va indica niște produse, sau mergi la farmacie happy

| alina_4026 a răspuns:

Parul poate cadea din mai multe motive, daca hemoglobina este scazuta o 100% parul cade, din cauza frigului cind este ger si parul nu este acoperit cu nimic tot incepe a cadea.Eu am aceiasi problema ca tine numai ca la mine este din cauza hemoblobinei. Tu poti sa te duci sa te consultezi cu un dermatolog, iar daca nu poti face acest lucru eu pot sa-ti propun un sampon destul de bun dermatologic sampon, pe mine ma ajutat foarte mult el este pentru caderea parului, pentru par uscat.Eu nu stiu daca in Romania se poate gasi asa ceva pentru ca eu sint din Republica Moldova insa eu iti spun denumirea samponului, la noi se poate gasi doar in farmacii, Fitoval, demaged hair, cutia sa fie de culoare rosie. Iar instructiunile le vei citi pe cutie, eu ma folosesc de acest sampon de mult timp si chiar ma ajuta.Succes!

| adelina_7242 a răspuns:

Foloseste alt sampon, du-te la doctor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand scapa de stres! apoi ia-ti un sampon bogat in vitamine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin e foarte bunbig grin

si eu am avut probleme cu caderea parului si uleiul de ricin m`a ajutat.

| ramonaky25 a răspuns:

Incearca o masca de par naturala(de la farmacii) pe baza de ceapa.am avut si eu problema asta de la stres, si am folosit aceasta masca si am scapat pentru o perioada. Dar bine, de cate ori sunt mai stresta, iar incepe sa imi cada parul mai rau, dar pentru orice eventualitate folosesc mereu si un sampon impotriva caderii parului.Masca aceea, nu mai stiu exact cum se numea(momentan nu mai am) dar stiu ca era ruseasca, cu masline si ceapa... sper sa-ti fi fost de folos.mult noroc!