| Deĺααα a întrebat:

Help! love struck. As vrea o dieta laughing cu fructe! Numa fructe. nu ciorba, nu carne nimichappy. Vreau sa slabesc cat d repede posibil :-:d

Răspuns Câştigător
| KaterinaPetrova a răspuns:

Treaba ta.dar dupa aceea o sa te ingrasi la loctongue mai bine alege sa slabesti pe termen mai lung, dar sigurwinking eu zic sa ai 3 mese pe zid.dim la pranz si seara la 6. dupa 6 nu mai papi nik.eu asa am facut si am slabit aproape 7-8 kg cred.in 3 luni.insa ma mentin de un an.am 52 de kg si 1.70. deci daca mananci numai fructe o sa te simti groaznic o sa iti fermenteze in burta o sa ai stricari de stomac...multe.sad si nu este binewinking trebuie doar sa mananci sanatos fara dulciuri fara grasimi. multa apa.multe salate, de fructe de legume. si la fiecare masa sa mamanci 2 felii de paine (feliata) e buna aia cu secara french toast.ce buna eeeee:X mi-a venit apa in guralaughing si sa stii ca iaurtul este ffff bun.te ajuta sa iti detoxifici organismul si sa slabesti desigur. poti manca iaurt si mai trz de 6. dar fara paine.o sa vezi ca o sa slabesti pe nesimtite.este si vara.vei merge la mare, la strand, o sa te distrezi cu prietenii, eu cred ca o sa te simti super in pielea ta.acum nu-s adica ma asculti insa eu ti-am zis propria mea dieta.:* te-am pupattt:* FUNDOI?

3 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Dieta doar cu fructe este aproape imposibila.

Fa un amestec intre fructe si legume si putina branza, iaurturi si oua, carne fiarta.

Incearca sa mananci o salata de fructe cu iaurt :

250g ananas,
1 banana,
10 cirese,
1 kiwi
3-4 linguri iaurt

sau salata de legume cu branza:

laptuci,
150 g branzica vaci
2 rosii
1 castravete
1 ceapa
5-6 masline.
zeama de lamaie [ in loc de otet ]
2-3 lingurite ulei masline

salata de morcov ras cu suc de portocale :

2 morcovi rasi
1 mar ras
250 g biscuiti populari rasi [ pisati ]
1 portocala [proaspat stoarsa acasa ]

O sa te plictisesti de salate din astea.

Incearca sa mananci decat 2 oua pe zi...paine neagra/prajita, 250 g branzica vaci, 1-2 bucatele carne fiarta, peste la cuptor, inlocuieste otetul cu zeama de lamaine, bea multe ceaiuri, multa apa plata, sucuri naturale facute de tine, evita prajelile, dulciurile, sucurile cu acid...

Spor la treaba!

| Fαntαsy a răspuns:

Pentru inceput este bine sa stii cateva reguli importante ce te pot ajuta mult mai mult decat o dieta in sine.

Fructul este singurul aliment care pune creierul la muncă.
Singura problemă cu fructele este faptul că cei mai mulţi oameni nu ştiu cum să le mănânce pentru a asimila în mod eficient nutrienţii din ele.
Trebuie ca INTOTDEAUNA sa mâncăm fructele pe stomacul gol.
Fructele trec rapid de stomac şi ajung în intestin, unde işi eliberează sucurile. Dar dacă există carne, cartofi sau amidon în stomac, fructele sunt prinse aici şi încep să fermenteze.

Dacă mananci un fruct ca şi desert după cină şi petreci restul nopţii cu greutate în stomac şi un gust neplăcut în gură, este pentru că nu ai mâncat corect. Trebuie să mâncăm întotdeauna fructele pe stomacul gol!

Crezi că e o idee bună să te dai jos din pat şi să iti umpli stomacul cu o cantitate imensă de alimente (în principal cafea, paine şi unt), care iti va lua toată ziua sa le digeri?
Bineînţeles că nu...
Ai nevoie de o cantitate mică de alimente uşor de digerat, fructe pe care corpul le poate absorbi rapid şi care vor ajuta la curaţarea acestuia.
Dimineaţa, în timpul zilei, sau când este posibil şi confortabil, nu mânca altceva în afară de fructe proaspete şi sucuri de fructe făcute pe loc.
Fa asta cel puţin pană la prânz, în fiecare zi.
Cu cât mai mult timp vei avea în corp doar fructe, cu atât ele vor fi mai eficiente în purificare.
Dupa ce iti vei schimba acest obicei de ati umple corpul cu alimente la începutul zilei, vei experimenta o explozie de vitalitate şi energie atât de intense încât vi se va părea incredibil.

Incearca timp de 10 zile şi vei constata singura.

Nu bea niciodată apă de la gheaţă sau băuturi cu gheaţă.
Servste un ceai fierbinte sau chiar apă fierbinte după masă.
Pe lângă că faptul ca iti va uşura digestia şi va înmuia grăsimile care vor fi evacuate mai repede, te va ajuta de asemenea să pierzi din kilograme.

succes! happy

| gago a răspuns:

Buna deci dimineata papa un mar, la amiaza papa 2 mere si seara papa o rosiewinking te va ajuta foarte mult asa am facut eu FUNDA?