| AlinnaJ a întrebat:

Hey))
a incercat cineva masca cu miere de albine?
daca da, cat timp si ce efecte a avut?

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Depinde pentru ce o foloseşti.
Pentru coşuri: Amesteci o linguriţă de miere + una de zeamă de lămâie şi laşi 30 de minute pe faţă. Fă asta o zi da, una nu şi în 2 săptămâni scapi complet.
Pentru catifelare, hidratare : o linguriţă ulei de măsline + o linguriţă miere - 30 minute, zilnic, o foloseşti cât vrei tu.

| LoriLoL a răspuns:

In cazul in care te referi la fata/ten nu emare lucru sa-ti aplici chiar si o cantitate de miere simpla pe fata 10-15 min si o sa vezi cum se va simti pelea ta.mai catifelata.dar nu pentru mult timp., mastile au efect de moment,