| Tzupy a întrebat:

Hey! Acum cativa ani mi'au aparut din senin o multime de cosuri pe spate si inca imi apar. Ce as putea sa fac ca sa nu mai am.Pentru ca nu pot sa port rochii cu spatele gol, sau maieuri pentru ca am impresia ca toata lumea se holbeaza la cosurile mele. Orice raspuns e bine venit. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă ștergi zona respectivă zilnic, după fiecare duș, cu un tampon de vată înmuiat în spirt, în câteva zile sau săptămâni ar trebui să scapi de problemă.
Succes.

| AlinaaAli a răspuns:

Si prietenul meu a avut ceva probleme de genu si i-am facut aspirina cu miere!
iei vreo 4 aspirini, le toci asa marunt pana se face doar praf apoi mai pui o lingura de miere sau cat e nevoie pana se face ca o pasta si o pui pe spate acolo unde ai cosuri si o lasi asa pana se usuca!
poti sa faci asta o data la doua seri!
la el a functionat! incearca si tutongue
si pentru a evvita sa iti mai iasa, incearca sa faci dus de fiecare data cand simti ca esti transpirat la spate! penntru ca din cauza transpiratiei se poate sa iti iasa acele cosuri! mai ales daca lucrezi undeva unde e si praf!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tamponeaza zilnic zonele afecate cu o bucata de vata inmuiata in spirt; pentru spate nu ar trebui sa fie nevoie de mai mult(nefiind expus la praf). Este posibil sa nu-ti treaca complet,indiferent ce vei folosi(fiind la varsta adolescentei, iti vor mai aparea cosuri), dar le vei tine sub control pana in momentul in care vor trece de la sine si nu va mai fi nevoie de tratament.Numai bine.

| nimenisinimik a răspuns:

Si eu am aceeasi problama,du-te la dermatolog sa iti dee niste sfaturi,mie mi-a dat o emulsie din sulf si nu mai stiu ce pentru spate si skinoren pentru fata,insa cel pentru spate cand functioneaza cand nu,eu am auzit si de zineryt,cica e bun, dar mergi la dermatolog si el iti va da sfaturile perfecte pentru tratare, mie mi-a spus ca se schimba sangele in mine si e o schimbare hormonala de scurta durata.

| Denisa93 a răspuns:

Si eu m-am luptat cu problema pe care o ai tu.Am fost la un medic dermatolog care mi-a dat o crema cu care trebuia sa ma fac in fiecare seara. Dupa 3 luni am fost la control si dermatologul a spus ca sunt foarte bine.Deci sfatul meu este ca sa mergi la un dermatolog ca sa te consulte si iti va spune el ce este de facut. Sper ca ti-am fost de ajutor.