| adelinahildegard a întrebat:

Hey, ati putea sa-mi spune-ti ce creme sau ce metode folositi pentru a scapa de cosuri si puncte negre? Va rag daca ati putea sa-mi scrieti cati mai multi ar fi bine.Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| MoiraBurton a răspuns:

1. Lapte si suc de lamaie.

Aceste doua ingrediente sunt bogate in antioxidanti si asta va ajuta la curatarea porilor de toate impuritatile care pot genera crearea punctelor negre si a cosurilor. Substanta de curatare se prepara adaugand intr-un pahar de lapte cald cateva picaturi de suc proaspat de lamaie. Aplica lotiunea pe tenul curat si maseaza usor cateva minute, apoi las-o sa actioneze circa 10 minute. La final, clateste-ti fata cu apa caldut. Aceasta lotiune se poate folosi de fiecare data cand aveti nevoie sa scapati de punctele negre.

Si eu am avut aceeasi problema cu cosurile! Iei un sapun cu sulf si te speli inainte de culcare si dimineata, apoi eu am folosit un unguent numit Isotrexin gel. Le usuca foarte tare, este foarte bun. Urmezi tratamentul asta pana cand dispar, dupa faci o pauza, cand incep iar sa apara, iar incepi sa te dai. Pentru mine a functionat si sunt foarte multumita de tenul meu acum. happy Succes!

2 răspunsuri:
| alina84 a răspuns:

Eu folosesc zilnic un gel de curatare a tenului (iti recomand gelul de curatare bio Acne Control sau cel de la Nonicare), crema de fata naturala Nonicare si ulei de Tamanu pentru tratarea cosurilor care mai apar din cand in cand si saptamanal folosesc masca de argila verde. Aici poti gasi toate aceste produse: http://www.shoporganic.ro/ Inainte ma confruntam des cu probleme, acum tenul meu e mult mai curat si f. rar imi mai apare cate un mic cos pe fata.

| grozavugabriela a răspuns:

Pai... eu acum folosesc o crema de cosuri numita:''Isotrexin Gel'', este foarte buna si costa in jur de 40 de lei.Imi fac mai rar o masca din argila(las o piatra de argila 2 ore in apa pana se dizolva si apoi o aplic pe fata si o las 15 minute) si ma spal pe fata dimineata si seara cu sapun Dove. happy Sper sa-ti fiu de ajutor! :*