| DMuffin a întrebat:

Hey! Deci am facut o comanda de produse online si vine prin posta romana. Aveti idee daca voi primi o instiintare cand pot ridica pachetul sau trebuie sa merg pe intuitie?

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Vei primi o instiintare...

12 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Vei gasi in posta un talon cu care trebuie sa te prezinti la posta sa ridici coletu`

neluL
| neluL a răspuns:

Primesti instiintare de la posta romana si apoi te poti duce sa ridici coletul! Cu acea instiintare te duci la posta sa ridici coletul pentru ca numarul coletului se afla scris pe ea!

| Robert a răspuns:

Iti vine acasa o recomandata prin care te instiinteaza ca ti-a sosit coletul si sa mergi sa-l ridici.

| CrazyTeenager a răspuns:

Primesti aviz postal in general, dar daca angajatul postal nu isi face treaba, trebuie sa te duci personal sa verifici daca ti-a venit coletul sau nu.

| yanis a răspuns:

Sigur ca te vor anunta.in ziua in care a sosit coletul vei primi in cutia postala o instiintare cum ca ti-a sosit comanda

| eclipsegirl31 a răspuns:

Sall. De obicei ar trebui sa primesti o instintare, dar eu cand fac comenzi online in majoritatea timpului merg pe intuitie.

| cristizor a răspuns:

Nu stiu daca e la fel dar eu am comandat ceva dintr-un catalog de la yves rocher sau asa ceva si am primit instiintare inainte deci poate da

| sergiu a răspuns:

In mod normal ar trebui sa primesti o recomandata de la posta, pentru a-ti ridica coletul. Timpul de asteptare pana vei primi instiintarea, depinde in mare masura, doar de persoana/firma la care ai facut comanda pentru produsele dorite. happy

| hd04wbw a răspuns:

Pai o sa primesti acasa in cutia postala o hartiuta care iti spune ca a venit ceva (colet sau ce e) si iti spune de la ce oficu postal sa il ridici si zilele inc are poti sa il ridici.

| costin_8115 a răspuns:

Eu am comandat o carte si mi-a venit instintare ca trebuie sa o iau in 2 zile big grin, deci mai mult ca sigur va veni o instintare pentru ca asa e normal

| silviu_7255 a răspuns:

Vei primi happy dar in caz ca intarziie eu iti propun sa te duci la posta si sa intrebi daca a ajuns vreun colet pe numele tau.

| alexa1898 a răspuns:

Da, vei primi o instintare atunci cand soseste coletul