| MissxD a întrebat:

Hey! Din cauza gumei de mestecat pot aparea, in timp, riduri? Da sau Nu?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Guma de mestecat crește ritmul cardiac.
Nu are treabă cu apariția ridurilor care au o altă cauză.
Pa, pa.

| mixxjim a răspuns:

Cam in 100 de ani, dar atunci nu o sa mai stii daca e de la guma sau de la batranete laughing din punctul asta de vedere in principiu ar face chiar bine, pentru ca faci miscare de fapt, numai ca face rau la stomac, mestecatul si inghititul salivei din cauza mestecarii gumei de mestecat da semnale stomacului ca mananci ceea ce-l face sa secrete suc gastric necesar pentru digerarea mancarii, ori cum nu ai mancare ce sa prelucreze iti ataca stomacul si poti face gastrita si chiar si ulcer. deci problema e de fapt mult mai serioasa decat niste riduri amarate happy

| MrMihnea a răspuns:

Daca tu te folosesti si de frunte cand mesteci guma, sigur.

| MissxD explică (pentru MrMihnea):

Intrebarea este pentru a afla si parerile celorlalti. Am tema pentru scoala un sondaj de opinie. Nu era necesar sa raspunzi asa rautacioshappy Vroiam sa vad daca exista persoane care sa spuna ca da! Fara suparare

| MrMihnea a răspuns (pentru MissxD):

Presupun ca tu crezi acel raspuns rautacios din cauza ca am folosit "tu". Scuze pentru asta, n`am zis`o pe un ton sarcastic.

| Messi1000 a răspuns:

Da se poate depinde :]?