| Cupcakecat666 a întrebat:

Folosesc cremă de Tătăneasă pe post de lubrifiant. Pot face vreo infecție? Am citit si in alte părți si sunt tare nedumerita. In lubrifiantele comerciale nu aș avea încredere. Si sunt mereu predispusa la candidoza, ce aș putea folosi în acest caz? Sa continui cu crema de tătăneasă in continuare? Uleiul de cocos si de masline am înțeles ca poate provoca infecții

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu înțeleg de ce nu puneți accent pe preludiu, mai mult decât pe ce lubrifiant să folosiți?
Crema, nu vă ajută cu nimic, fiindcă se va absorbi. Uleiurile, sunt pentru gătit, sunt uleioase, nu veți reuși decât să vă murdăriți foarte rău. Căutați un lubrifiant scump, de calitate și va fi mult mai bine!
Dar, puteți folosi orice lubrifiant, dacă nu există iubire, pasiune, dorință, totul este în van! De asemenea, preludiul făcut cu grijă și atenție, ține loc de orice fel de lubrifiant!
Succes!

| minrest a răspuns:

Tataneasa e cancerigena, uleiul de masline e iute.

| RoCkKiD a răspuns:

De ce sa folosesti chestii din comert care sunt testate cand poti folosi tot felul de creme si uleiuri care pot avea cine stie ce efect dupa ce sunt absorbite de mucoasa vaginala.

De unde va vin ideile?

Mergi si intreaba un medic ginecolog sau un farmacist, sigur iti pot recomanda ceva mai scump si adecvat nevoilor tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfinte sisoe, da de-ti trebuie lubrifiant? esti la menopauza? sau?
ca n-ai nevoie de lubrifiant, iti produce corpu singur, cand e momentul laughing
Crema de tataneasa rolling on the floor)
uite, romeo78 se pricepe.
Stie care-i treaba, cand se uda o femeie, si cum laughing)

| mihaigrecu345 a răspuns:

Crema cu tataneasa este recomandata in afectiuni vasculare, ulcer varicos, artrita, reumatism, nevrelgi, hematoame, cicatrici defectuoase; Daca o folosesti ana! L poate face bine la hemoroizi. Totusi eu zic ca iti da peste cap flora bacteriana si asta da, poate sa produca o infectie.
Poti folosii gel de aloe vera daca este 100% natural, Dar cel mai bun este albusul de ou, creste fertilitatea din cate spun unele studii ale medicilor. E mai bun ca prostiile alea din comert. Sfatul meu este totusi un preludiu mai indelungat, daca arati bine si ai peste 18 ani iti pot arata eu laughing)))