| Elial a întrebat:

Hey fetele. Cand ma epilez jos, de fiecare data ma irit si fac bubite, care ma mananca.Ce sa fac sa nu mai patesc asa(ma epilez cu big-ul)?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Spală zona cu apă călduță cu săpun, apoi tamponezi cu spirt îmbibat într-un disc demachiant și folosește ceara.
Lama este tip bărbătească.
Pa, pa.

| MissDyDee a răspuns:

Iritatia si bubitele sunt de la faptul ca din cauza bigului cresc fire intoarse sub piele si alea coc si se fac un fel de cosuri/bubite rosii si alea te mananca..incearca sa renunti la epilarea cu big-ul si sa treci macar pe crema depilatoare in zona aia daca nu suporti inca ceara sau aparat...mai este o metoda mai nou cu zahar am auzit ca e mai putin dureroasa decat ceara..intereseaza-te si vezi este un tutorial pe youtube si gasesti informatii si pe google daca scrii epilare cu zahar.te-am pupar si ai grija!

| Elial explică (pentru MissDyDee):

Vreau sa iti spun ca am incercat si cu crema depilatoare pentru pielea sensibila si nu se duce.x-(

| MissDyDee a răspuns (pentru Elial):

thinking ...Atunci chiar nu stiu... ajung la concluzia tipei de mai sus du-te la un salon probabil acolo vor stii ce sa iti faca sa nu te mai iritithinking

| Tzukushi a răspuns:

Uremeaza acesti pasi si vezi daca functioneaza

http://www.sfaturilemariei.com/iritare-dupa-epilare/

.

| Caramelll a răspuns:

Probabil este de la big. Incearca sa mergi la un salon, tipa de acolo va sti ce sa faca si nu te vei mai alege cu iritatii. Sper ca te.am ajutat :*