| Justmeandmysmile a întrebat:

Hey, fetele de pe TPU care m-ar putea ajuta, as vrea sa ma epilez si de la genunchi in sus (sunt fata), desi mama zice ca nu ar trebui ca e doar puf, desi mie mi se pare par in toata regula si daca voi purta pantaloni scurti sau fusta se va vedea.Care e cea mai buna metoda de epilat de la genunchi in sus si mai putin dureroasa. Excludeti din start epilatorul si ceara.Eu ma gandeam sa ma fac cu crema sau benzi, cu lama nu... Ajutor?

13 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Laurikaa! Dacă asta ți-a intrat în cap epilează-te cu benzi cu ceară. Crema epilatoare nu smulge părul din rădăcină iar efectul este asemănător lamei de ras, părul crește foarte repede, mai des, cu rădăcină mai groasă. Exclus cremă epilatoare! Mama te-a sfătuit bine, poate te mai gândești.
O seară cu zâmbet să ai!

| Baby a răspuns:

Pai cu benzi e tot aia ca si cu ceara. Adica iti smulge parul, numai ca nu asa bine ca ceara. si te umpli de ceara dinaia, e naspa cu benzi! eu zic cu crema. Alea de la Veet sunt bune. Te tine cam vreo 5 zile cred, si iti hidrateaza pielea si o lasa catifelata. E mai ok decat cu lama
si nu e cum zice tipa de deasupra, ca, cu crema creste intr-o zi!

| Piuliță a răspuns:

E cam acelasi lucru daca te epilezi de la genunghi in sus sau daca il lasi neepilat.
funda?

| Sophie90 a răspuns:

Cu bicul daca stii cum sa dai nu doare de loc sau cu crema depilatoare nu e dureros dar trebuie sa astepti un pic... funda

| blackfox a răspuns:

Mama ta are dreptate.Sa te faci deasupra genunchilor e o mare greseala.Ceea ce vezi tu e chiar puf iar daca te bronzezi un pic ai sa vezi ca nu se mai vede asa infricosator ca acumlaughing. Incearca intai sa stai putin la soare sa vezi apoi efectul. Succes

| AngelOnEarth a răspuns:

Eu ma fac cu benzi de la Sesu. La inceput nu prea doare, incepe sa doara pe masura ce urci, dar oricum e suportabil spre deosebire de epilator.

| Liliana18 a răspuns:

Poti folosi crema pentru ca e mult mai simpla de folosit.De la benzi ti se inroseste un pic pielea si o sa te cam doara,dar de la crema nu patesti nimic(numai sa nu fii alergica). Plus ca iarna,sau cand nu vei vrea sa te epilezi, parul o sa iti creasca asa cum a fost la inceput, nu pe sub piele ca la lama de ras.Si benzile insa sunt o solutie, doar ca un pic dureroasa.

| Ama2001 a răspuns:

Mie imi zice mama mereu :nu te epila ca o sa iti creasca mai mult dupa acea, pls fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai parul blond sau saten nu te epila de la genunchi in sus!
Pentru ca nu se vede daca e blond, am vazut'o pe colega mea, ea mi-a zis ca nu se epileaza in sus ca eu nu imi dadeam seama laughing.
Si ps : cu crema creste dupa o ziwinking.

| IgoToHellForThis a răspuns:

Sall sa stii ca nu patesti nimic eu iti recomand crema depliatoare veet pentru piele fina eu am doar 12 ani si ma epilez de sus de la picior pana jos de la 11. Bafta! happy explica-i mamei tale ca esti destul de mare sa toate fetele de varsta ta fac acest lucru si e urat sa mergi cu par pe picioare. app nice namewinking

| AndreasB a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te epilezi orice domnisoara(doamna) arata mai bine epilata. Funda?

| StayStrong a răspuns:

Eu spun sa te epilezi. intr-adevar, doare, dar merita. e cea mai buna metoda oricat de mult ai suferi de durere. si in plus, dupa ce te epilezi de mai multe ori nici macar nu doare.

| LoLLiPoP_2479 a răspuns:

Epileaza-te cu benzi pca daca te faci cu lama sau crema o sa ai padure pe picioare. Eu ma fac cu aparatul si nu doare.