| Andwta a întrebat:

Hey fetelor! Ce parere aveti despre elixirul nutra effect miracle glow de la avon? Ce diferenta se vede dupa aplicarea lui?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este oarecum simpatic si nu prea :)), depinde si cu ce il compari, pentru ca eu as prefera sa mai pun ceva bani si sa iau un produs corect formulat si cu mai multe beneficii pentru ten.

Contine Tocopheryl Acetate ( vitamina E ) si multe uleiuri cu proprietati emoliente, antioxidante si reparatoare. Pe la jumatatea listei de ingrediente contine BHA (butylated hydroxyanisole ) care este un conservant cu proprietati antioxidante dar foarte sensibilizant pentru piele si parfum - aici incepe distractia, este de preferat ca parfumul sa fie pe la sfarsitul listei de ingrediente pentru ca nu stii daca sunt 40, 50, 100, 200 etc. de ingrediente cu rol parfumant in spatele acestui cuvant, producatorii nu-s obligati sa treaca datele astea. Parfumul este si el sensibilizant si iritant si nu aduce beneficii tenului, doar daune si distractia poate continua si cu o dermatita de contact in functie de sensibilitatea tenului tau.

Eu nu as da banii pe produsul ala, practic este parfum pentru ten. :)) Daca preferi uleiurile mai bine iti faci tu un mixt de uleiuri, daca vrei un ser gata formulat si care sa-ti imbunatateasca tenul iti recomand Buffet de la The Ordinary. Daca stai in Bucuresti il gasesti la Farmacia Tei sau Bebe Tei.

Elixirul nutra effect miracle glow :
" CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE, OCTYLDODECANOL, DIMETHICONE, 1, 2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, TRISILOXANE, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, BHT, FRAGRANCE, PASSIFLORA INCARNATA SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, LINUM USITATISSIMUM (LINSEED) SEED OIL, COFFEA ARABICA (COFFEE) SEED OIL, SCLEROCARYA BIRREA SEED OIL, ORBIGNYA OLEIFERA SEED OIL, TOCOPHEROL "
sursa : https://shop.avon.co.nz/......acial-oil/

https://www.bilenegre.ro/buffet-serum-cu-multi-tehnologie-the-ordinary
https://www.beautypedia.com/......y/_/Buffet

| Andwta explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, am sa renunt la elixir, dar ce spui de rujul lichid mat mark. A aparut recent.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andwta):

N-ai pentru ce. ^^
Nu le-am incercat asa ca nu stiu cum se comporta formula lor, poate e ceva de capul lor. laughing

| Andwta explică (pentru anonim_4396):

Am sa cumpar de curiozitate. Sper sa merite.

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Primul efect: ti se face mai gol portmoneul...
Restul poate fi si reclama.

| Andwta explică (pentru Bula):

Crezi ca impresionezi?

| Bula a răspuns (pentru Andwta):

E concluzia mea, observand doanele si domnisoarele din anturajul meu big grin

| Andwta explică (pentru Bula):

Eu am intrebat daca da un rezultat. Crezi ca imi cumpar lucruri scumpe?! Am mai vazut la alte fete, dar alta marca.

| Bula a răspuns (pentru Andwta):

Eu ti-am explicat "rezultatele" constatate la femeile din familie si prietenii... big grin

Nu exista "miracole", Natura isi urmeaza calea...

| Andwta explică (pentru Bula):

laughing cum nu exista?! Fondu de ten

| Bula a răspuns (pentru Andwta):

Aaaaa... fundul de ten, adica tencuiala de fata?
Se face din materiale ca gletul pe tencuiala din casa.
Este adevarat, se face din materiale de provenienta naturala, in mare parte (praf de oxid de calciu, amestecat cu unele impuritati artificiale happy )
Se foloseste si ca baza pentru zugravire... big grin
laughing

| Andwta explică (pentru Bula):

O definitie perfecta laughing. Fondul de ten e destinat persoanelor cu defecte pe fata, dar acum unele isi pun pe fata incat luceste fruntea

| Andwta explică:

Nu vreau sa fiu pe placul tuturor. O fac pentru mine.

| ALY85 a răspuns:

Salutare! Testez elixirul de cca 3 saptamani, alaturi de crema hidratanta Miracle Glow (Nourishing Oil Cream), in cadrul unei campanii de testare #BUZZstore, si ma declar pe deplin multumita de cele doua produse. Nu imi imaginam ca Avon poate oferi produse asa bune, la preturi decente. Recunosc ca nu as fi incercat elixirul daca nu l-as fi primit spre testare, poate din reticenta fata de brandul mai sus numit. Inca de a prima aplicare mi-am simtit tenul mai hidratat si mai sanatos, avand in vedere ca am un ten sensibil si uscat. Si, foarte important, nici vorba de vreo iritatie, cum mi se intampla la multe dintre cremele din comert. In concluzie, recomand!

| Andwta explică (pentru ALY85):

Multumesc! Am sa il incerc.

| Diaconu_Elena_1990 a răspuns:

Buna! De o luna aproximativ testez produsele de la #avon din gama Nutra Effect Miracle Glow. Ma declar foarte multumita atat de elixir cat si de crema. In ceea ce priveste demachiantul eu l-am folosit doar pentru ten, deoarece ma usturau ochii de la el. Ca si concluzie, le recomand cu toata increderea!

| Andwta explică (pentru Diaconu_Elena_1990):

Elixirul acesta cum se aplica mai exact, il lasi sa intre in piele? Se observa rezultate?