| miky008 a întrebat:

Hey! M.am facut Blondaaa si am sprancenele negree si se vede cam aiureasad Daca imi decolorez sprancenele cu apa oxigenata si dp sa le vopsesc maroo risc sa imi cada sprancenele? Sau daca ma duc la coafor sa mi le faca?

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pai daca te duci la coafor te face cu vopsea speciala de sprancene si nu o sa iti cada. De asemena poti sa te faci si cu apa oxigenata deoarece nu contine elemente care sa iti faca sprancenele sa cada.
Insa eu zic sa nu le vopsesti singura acasa, nu cred ca o sa se intample ceva daca te faci singura dar mai bine te duci la coafor si esti 100% sigura ca iti iese ceea ce vrei tu.

| miky008 explică (pentru KellyGreen):

Da,dar am incercat sa ma vopsesc cu vopsea special pentru sprancene maro mai deschis decat sprancenele mele si nu a prins pentru a eu am sorancenele inchise negre..si d.aia ma gandeam ca trebuie sa le decolorez mai intai...

| Bondarel99 a răspuns:

Never,never,never sa nu faci asa ceva! Substantele folosite pentru par sunt foarte periculoase daca le folosesti in alte zone a corpului, pielea sprancenelor este mult mai sensibila. Daca nu vrei sa mergi la salon, poti sa cumperi sau sa comanzi vopsea speciala pentru sprancene...eu am vazut mai demult pe okazii.Dar cred ca o sa te coste mult mai putin la salon.