| KiraVonHell a întrebat:

Hey stiti cum scap cel mai usor de punctele negre?

Răspuns Câştigător
| MirunaMira9 a răspuns:

Buna! Tratarea porilor dilatati si a punctelor negre se dovedeste de multe ori ca fiind dificila si necesita multa rabdare.Asa ca fii foarte atenta la ce faci, pentru a nu irita mai rau fata si sa ramai cu semna. Eu te pot ajuta cu ceva sfaturi, dar trebuie, ma repet sa ai mare rabdare si vei avea rezultate. Daca storci lamaie si intinzi pe zonele afectate, lasi pana a2-a zii si apoi speli fata. Repeti aceasta procedura pana vezi ca au dispärut.Un alt tratament tot pe baza de lamaie :se amesteca o lingura de suc de lamaie(nu helas sau alt suc sintetic) cu o ligurita de lapte proaspät. Tamponezi fata, locurile unde sant punctele negre si stai pana se usuca. Apoi clatesti cu apa calduta.Mai poti face un gomaj cu malai si apa (2linguri malai +2linguri apa). T e freci pe fata si apoi clatesti cu apa calduta.Sau, pui un morcov proaspat in mixer si sucul obtinut il intinzi pe fata. Stai 20 de minute apoi te speli. Poti cumpara de la farmacie crema pentru cosuri si puncte negre Uriage-Hyseac.Pe termen lung, iti recomand o ingrijire cu aceasta crema, este foarte benefica si da rezultate.
Sau...
http://acnee.com.md/puncte-negre-acnee-nas-frunte.php Baftaa! Fundaa?

3 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Catalin- tu nici sa scrii nu stii da nici sa explici. "Da-te cu alifia aia de la televizor". straight face Care alifie copil petarda ca la televizor sunt cu zecile. laughing

| Scherimuvi a răspuns:

Da stiu eu ararta o reclama la televizor cu o a; ifie am uitat cum se numea ea sit ut alifia aia si date pe fata e inpotriva punctelor negre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mierea:incalzezte putina miere si aplic-o pe fata las-o cateva minute apoi clateste, sau miere si zatu de cafea se amesteca cele doua apoi se aplica pe fata se lasa 10 min si se clateste cu ap calda. Zeama de lamie este foarte buna aplica putina zeama de lamaie pe zonele cu probleme este astrigent si puternic, dezinfecteaza si combate punctele negre sau masca cu argila alba este foarte buna.