| rihanna7865 a întrebat:

am si eu o intrebare va rog sa ma ajutati crying am avut cosuri si mi-au ramas niste pete rosii si se vad foarte urat va implor sa ma ajutati nu le mai suport happy dau fundita

4 răspunsuri:
| τττ a răspuns:

Salut!
Încearcă un baton corector.
Pa, pa.

| rihanna7865 explică (pentru τττ):

Batonu le acopera nu ma ajuta sa scap de ele

| Mareacluj a răspuns:

Am vazut ca ai mai pus intrebarea asta si ai primit ceva raspunsuri.Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic dermato sa-ti prescrie ceva. Personal pentru asta folosesc prunele f.bine coapte, cam 20 min., apoi spal cu apa calda sau unguentul de galbenele. Insa sa stii ca nici astea nu dau rezultat imediat, adica la 2-3 zile, insa in timp, dispar. Dar, repet, mai bine mergi la medic, nu te apuca si incerca tot ce-ti spune toata lumea pe fata ta.In primul rand am vazut mai jos chestii care au alcool in compozitie sau otet. Cum sa dai cu otet pe fata? Cu otet eu dau in cazuri extreme, cand am febra mare si nu-mi sta cu medicamente, dar nu e sanatos pentru ten, fie el de mere.Asadar, mai bine la un dermato si daca el te sfatuieste sa folosesti chiar si un produs naturist, e altceva, ti-o spune un specialist.

| Ancaaa23456 a răspuns:

Lasa-le asa. Or sa dispara singure. Daca nu, foloseste creme pentru pete. Gasesti la farmacie.